Osmaniye'nin Yeni Ekranı

1 Ekim “Dünya Yaşlılar Günü” Huzurevi’nde kutlandı


Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Özden Huzurevi’nde düzenlenen programda Vali Ömer Faruk Coşkun, Huzurevi sakinleri ile bir araya geldi.

Programa, Vali Coşkun’un yanı sıra Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Özden Huzurevi’nde düzenlenen programda Vali Ömer Faruk Coşkun, Huzurevi sakinleri ile bir araya geldi. Vali Ömer Faruk Coşkun, ilk olarak Özden Huzurevi sakinleri ile Vali Celalettin Cerrah Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencileri tarafından yapılan resim ve el sanatları sergisini gezerek, sergilenen eserler hakkında bilgi aldı. Daha sonra 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle düzenlenen Bocce turnuvası kapsamında, Özden Huzurevi Bocce Takımı ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bocce Takımı arasında oynanan final maçını izleyen Vali Coşkun, müsabakanın şampiyonu olan Özden Huzurevi Bocce Takımına kupa ve madalyalarını vererek, takımın tüm oyuncularını tebrik etti. Bocce turnuvası ikincisi olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bocce Takımı, üçüncüsü olan Vali Celalettin Cerrah Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Bocce Takımı ve dördüncüsü olan İl Sosyal Hizmet Merkezi Bocce Takımı oyuncuları da kupa ve madalyalarını Vali Coşkun ve protokol mensuplarından aldılar. Vali Coşkun, müsabakaya katılan tüm takımların oyuncularını tebrik ederek, müsabakanın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Programda konuşan Özden Huzurevi Sakini Erdinç Tikenoğulları ise bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan başta Vali Coşkun olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı gelecek kaygılarını azaltacak, hangi yaşta olursa olsun tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.” diye konuştu.

Program, Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterisi ve Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi sanatçısı Ceyhan Kara’nın halk müziği eserlerinden oluşan mini konseri ile sona erdi. Program sonunda Vali Coşkun, halk müziği sanatçısı Ceyhan Kara’yı ve Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi Halk Oyunları Ekibi üyelerini tek tek tebrik ederek, programın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

The post 1 Ekim “Dünya Yaşlılar Günü” Huzurevi’nde kutlandı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.