Osmaniye'nin Yeni Ekranı

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Erişilebilirlik Belgesi aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde faaliyetlerini sürdüren Osmaniye İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Osmaniye 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü, Erişilebilirlik Belgesi aldı.

Engelli bireylerin hayata aktif bir şekilde katılmalarını sağlayacak şekilde kamu ve özel sektör hizmetlerine erişilebilirliklerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla kurum içinde ve çevresinde düzenleme yapan kamu kurum ve kuruluşlarına verilen Erişilebilirlik Belgesi, Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık’a verildi.

Valilik Makamında düzenlenen programda Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hamit Coşkun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İrfan Remzi Yılmaz ile Osmaniye İli Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu üyeleri de yer aldı.

Engelli bireylerin yaşamında fiziki engellerin kaldırılmasının önemini vurgulayan Vali Yılmaz “Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunca yapılan denetimler sonucunda 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü binamız erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandı. Tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.