Osmaniye'nin Yeni Ekranı

15 Temmuz Destanı’nı asla unutmayacağız, unutturmayacağız

Kaya, mesajında demokrasi ve 15 Temmuz gecesi demokrasiye, milli birlik ve beraberliğe kasteden hain terör örgütü FETÖ‘nün darbe girişiminin altıncı yılı olduğunu hatırlattı.

Tarihe kara bir leke olarak geçen Darbe Kalkışması ve İşgal Girişiminin, Milletin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüştüğünü ifade eden Kaya, şunlar kaydetti:

“15 Temmuz 2016 tarihinde ordu içerisinde örgütlenmiş olan FETÖ, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı ve çılgın yeni bir darbe girişiminde bulunmuştur. Sokakta darbeye karşı çıkan vatandaşlarımızın üzerine tankları sürmüştür. Ankara ve İstanbul’da, Cumhurbaşkanlığı, parlamento, emniyet ve kamu binaları ile darbeye karşı çıkan insanları savaş uçaklarıyla bombalayan FETÖ, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da suikast girişiminde bulunmuştur. Darbe girişimini halkımızın ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla başarısız olmuştur.”  

Kaya, darbe girişimi sırasında 173 sivil, 62 polis ve 5 askerin hayatını kaybettiğini, 1491 kişinde yaralandığını kaydetti.

Darbe girişimine farklı düşüncede toplumun bütün kesimlerinin hep birlikte karşı koyduğunu dile getiren Kaya, şöyle devam etti:

“Darbe girişiminde görüldüğü gibi sapkın bir dini inanışa dayanarak askeri bir diktatörlük kurmak isteyen FETÖ, amacına ulaşmak için hiçbir sınır, ülke, ilke ve kural tanımamaktadır. Ülkemize olduğu kadar diğer ülkeler içinde tehdit unsurudur. Dini değerleri kendi sapkın inanışlarına göre yorumlayan terör örgütlerinin tamamı ile bütün insanlık ailesi olarak birlikte mücadele edilmelidir. Milli iradeye, insan haklarına ve özgürlüklere saygılı tüm uluslararası kuruluşların ve bireylerin, milletimizin şanlı direnişine vereceği destek bu noktada değerli ve önemlidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek sokaklara, meydanlara çıkan, yüreğinde vatan ve millet sevdası taşıyan Aziz Milletimiz o gece, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, tankın, tüfeğin, helikopterin, uçağın, karşısına sadece iman gücü, inancı ve yüreğiyle dikilerek demokrasisine, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Bu büyük zaferin asıl kahramanları, canlarını bu yolda feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. Şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini almışlardır; gönlümüzün, başımızın tacıdır. 15 Temmuz destanını asla unutmayacağız, unutturmayacağız.  Her yıl dönümünde yâd edecek, kahramanlıklarını nesilden nesile gururla aktaracağız.” 

Leave A Reply

Your email address will not be published.