Osmaniye'nin Yeni Ekranı

15 Temmuz Şehitleri için futbol maçı yapıldı

Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Mücadele günü dolayısıyla futbol müsabakası düzenledi.


Güneyspor Kulübü tarafından organize edilen etkinlikte ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Türkiye sığınan Türkmenlerden oluşan takım ile Güneysporlu sporcular dostluk maçında bir araya geldi.


Osmaniye Korkutata Üniversitesinde stadyumunda çekişmeli geçen maçta Türkmenlerden oluşan takım sahada 5-4 galip ayrıldı.
Güneyspor Başkan Yardımcı Hasan Turhan’a 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde canlarını feda eden şehitlere minnettar olduklarını vurguladı.


FETÖ hain terör örgütü tarafından devleti, demokrasiyi, milli birlik ve beraberliği, anayasal düzeni ve özgürlükleri hedef alarak ülkenin bölünmez bütünlüğüne yönelik darbe girişiminin bu yıl beşinci yılı olduğunu belirten Turhan, bu kapsamda etkinliği her yıl düzenli olarak gerçekleştirmek istediklerini söyledi.


Türkmenlerden oluşan takıma şampiyonluk kupasını Düziçispor Kulübü Başkanı ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Topal verdi.
Şampiyona ikincisi Güneyspor’un kupası ise Bayır Bucak Türkmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Muhamet Ceren takdim etti.


Şampiyona katılan sporcuların madalyaları ise Günayspor Başkanı Resul Özdil, Yönetim Kurulu üyeleri Bekir Esen, Ercan Yıldırım, Utku Kaan Taşçı, Fikret Arda Mendil ve Hüseyin Turhan tarafından verildi.
Etkinliği katkı ve desteklerinden dolayı Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Nusret Esen, Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Başkanı Ferhat Er, Ayyıldız Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Traş’a ve Bayır Bucak Türkmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Muhammet Ceren plaket takdimi gerçekleştirildi.


Leave A Reply

Your email address will not be published.