Osmaniye'nin Yeni Ekranı

253 Bin Şehide 253 Bin Yasin


Osmaniye’de Radyo Meşale ve Özel Sevgi Hastanesi işbirliğinde “253 Bin Şehide 253 Bin Yasin” kampanyası düzenlendi.

Kampanyanın sloganını “Kur’an’ın Kalbini Vatanın Kalbine Gönderiyoruz” ve “Şehitlerimizle Diriliyoruz” olarak belirlediklerini kaydeden Meşale Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz, “40 gün 40 gece Yasinler okuyup dualar ederek Çanakkale’den, Güneydoğuya ve Suriye’ye kadar başkaları yaşasın diye kendilerini feda eden şehitlerimizin bizler için ne kadar önemli olduğunun bir kez daha fark edilmesini istiyoruz.” dedi.

“Şehitlerimizle Diriliyoruz”

Sevgi Hastanesinde kampanya tanıtım toplantısında konuşan Yılmaz, “Bu kampanya ile vatan ve din için canlarından geçip, Çanakkale’yi geçilmez yapan dedelerimizin ruhuna Yasinler hediye ederek, onlara olan minnet duygularımızı ifade etmeyi ve Kur-an’ın kalbi olan Yasin suresini okumanın sevabını kazanmayı arzuluyoruz. Ayrıca milli birliğimizi en güzel örneği olan Çanakkale destanını anlamak ve günümüze taşımak gibi bir arayışımız bulunuyor. Kahraman ecdadımızın, bu eşsiz destanı nasıl ve hangi ruhla yazdığını çok iyi öğrenmek ve gündemde tutmak gerekiyor. Bu açıdan da kampanyanın önemli olduğuna inanıyoruz.” dedi.

27 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek olan 253 Bin Şehide 253 Bin Yasin kampanyasına katılmak isteyenlerin 0328 812 35 34 nolu telefona veya 0545 812 35 34 WhatsApp hattına okudukları Yasinlerin sayılarını bildirmeleri istendi. Okunan Yasin ve hatimlerin duası 27 Mart’ta düzenlenecek “Şehitlerimize Dua” programında yapılacak.

The post 253 Bin Şehide 253 Bin Yasin appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.