Osmaniye'nin Yeni Ekranı

4 yılda büyük projeler gerçekleştirildi

Gizlice, yaptığı açıklamada, göreve başladığı 31 Mart 2019’dan bu yana kentte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eser ve hizmet siyaseti öncülüğünde sayısız hizmetler yapıldığını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileye n Gizlice, depremin ilk dakikalarından itibaren tüm özel idare ekipleriyle başlanan çalışmaların devam ettiğini aktardı.

İl Genel Meclisinde uyum içerisinde çalışıldığını anımsatan Gizlice, hizmet noktasında alınan kararların alt yapı, üst yapı ve sosyal projeler olarak kenttin 7 ilçesi, 159 köyü ve beldelerinde başarıyla uygulandığını söyledi.

Yol medeniyettir diye çalıştıklarını ifade eden Gizlice, “Adayken sözünü verdiğimiz, geride bıraktığımız dört yılda başta Zorkun yolumuz olmak üzere Dumanlı ve Hodu yollarını da kapsayan, türevleri: sıcak asfalt (BSK),sathi kaplama, beton yol ve ssb yol olan 1.686 km yolu asfalt ve beton olarak yapımını  tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Ayrıca 1.064 km yolun stabilizesini, 260 km yolunda onarımını tamamladık. Yol çalışmalarımız esnasında ihtiyaç olan yerlere 159 adet köprü ve menfez yapımı ile 509.000 adet trafik işaret ve levhası yapımını tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk” diye konuştu. 

Köylerde “su hayattır” diyerek projeler gerçekleştirildiğini belirten Gizlice, “Köylerimizin içme ve tarımsal sulama ihtiyaçlarını karşılamak ve iyileştirmek için içme su depolarının yapımı, bakım ve onarımı, isale hattı yapımları, yenilemeleri, içme su şebekesi yenilemeleri, kaptaj yapımları, bakım ve onarımları, sulama suyu açık ve kapalı sistem yapımları ve yenilemeleri olmak üzere köylerimizde 145 projeyi hayata geçirdik” dedi.

Eğitim, Hizmet, Enerji ve Sosyal alanlardaki çalışmalarla ilgili de bilgi veren Gizlice, şu ifadeleri kullandı:

“Eğitimde, ilimizde çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için 420 derslikli 25 okul, 600 kişilik yurt yapımı ve 300 okulun bakım ve onarımını yaparak öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Sosyal projeler ve hemşerilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için hizmete sunduğumuz yatırımlar: Kadına yönelik bağımlılıkla mücadele merkezi, Düziçi gençlik merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu, -Yağlı tohumlar enstitü binası, Yer Fıstığı Müzesi, Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Gümüş Köyü Sağlık Evi, Cahit Zarifoğlu Konferans salonu, 990kw Güneş Enerji Santrali, 4 emniyet hizmet binası, 1 jandarma hizmet binası yapımı”

Devam eden ve 2023 yılı içinde hizmete girecek olan projeleri de açıklayan Gizlice, “Karaçay Rekreasyon alanı ve lastik bent yapımı (Karaçay aynası projesi), Karaçay cafe ve restaurant, 2 Hükümet konağı, Tamamladığımız ve tamamlanacak projelerle daha iyi ve gelişmiş bir Osmaniye için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız  Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve yerel yönetimlerdeki hizmet anlayışı ile insanı yaşat ki devlet yaşasın şiarından yola çıkarak dört yılda durmadan yorulmadan şehrimize hizmet yolunda çalışmalarımız devam etti, edecek hizmetin en iyisini hak eden yiğit Osmaniyeli hemşerilerimizin dün olduğu gibi bugün de bundan sonrada daha iyi hizmet alabilmeleri için çalışmalarımız devam edecek. Tüm bu yatırımları ilimize yapmamıza olanak sağlayan Sn. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Dört yıllık çalışmalarımız süresince İl Genel Meclisimizde Meclis Başkanlık seçimleri ve diğer seçimlerde dahil olmak üzere bütün kararları oybirliği ile alarak benzerine rastlanmayan bir birlikteliği temin ettik. Bu birlikteliğin teminine destek veren tüm İl Genel Meclis üyelerime de ayrıca teşekkür ediyorum.  2019 yılında yapılan yerel seçimlerde hemşerilerimizin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam edeceğiz. Bize inanarak oy veren, vermeyen tüm hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bu vesile ile icra etmekte olduğumuz Ramazan ayının tüm İslam alemine ve hemşerilerimize hayır ve bereket getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.”  dedi. 

Comments are closed.