Osmaniye'nin Yeni Ekranı

81 İlden 81 Okula Yer Fıstığı ve Turp Gönderilecek


Bakan Selçuk’un 40 dakika teneffüs sözüne destek veren Osmaniye Belediye Başkanı ve Kadirli Belediye Başkanı, 81 İlden 81 Okula, yer fıstığı ve turp gönderecek.

‘un 40 dakika teneffüs sözüne destek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.” sözüne Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan’dan destek geldi.

Twitter hesaplarından Bakanın twitini alıntı yaparak paylaşımda bulunan Başkan Kara ve Başkan Tarhan, “81 İlden 81 Okula” yer fıstığı ve turp sözü verdiler.

Başkan Kara: O kadar uzun bir teneffüste yer fıstığı yemesin mi çocuklarımız? Sn. Bakanım Ziya Selçuk, 40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Osmaniye’mizin Yer Fıstığı ile tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza yer fıstıkları bizden.

Başkan Tarhan: Sayın Bakanım Ziya Selçuk, bu kadar uzun teneffüste çocuklarımız tabi ki yemek yiyecek yemeğin yanında Türkiye’nin turp İhtiyacının yüzde seksenini karşılayan Kadirlimizin Kadirli Turpu da bizden olsun. Çocuklarımız Turp Yesinler ki Turp Gibi Sağlam Olsunlar

The post 81 İlden 81 Okula Yer Fıstığı ve Turp Gönderilecek appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.