Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Acil Servisi dağıttı, serbest bırakıldı

Gözaltına alınan şahıs, daha sonra serbest bırakıldı.

Alınan bilgilere göre olay Pazar gecesi meydana geldi. Osmaniye Devlet Hastanesine gece 01.40 sularında alkollü olarak gelen şahıs, Acil Serviste olay çıkardı. Hastaneye ait bilgisayarları kıran ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan şahıs, polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişi, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kara, şiddet olayını kınıyarak; “Hastanenin Acil Servisinde sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan şiddet olayı bizleri derinden üzmüştür. Şiddete maruz kalan sağlık personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan çalışanlarımıza yönelik saldırıyı Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddetle kınıyoruz. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız.

Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini yapmak için Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Olaya Sağlık Sen Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet’te tepki gösterdi. Çenet; “Osmaniye Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarına yapılan küstahça saldırıyı kınıyoruz. Sağlık-Sen olarak konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Comments are closed.