Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Afetzedelere “Mobil Çamaşırhane” hizmeti

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen yıkıcı depremlerin etkili olduğu 11 kent arasında yer alan Osmaniye’de yaralar sarılmaya devam ediyor.

Depremin ilk gününden beri tüm birimleriyle çalışmalarını saha da sürdürün Osmaniye Belediyesi depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması adına hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yaşanan yıkıcı depremlerin ardından merkezi konumlara kurulumları yapılan çadır kentler de yaşamlarını sürdüren depremzede vatandaşlar için sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında “Osmaniye Belediyesi Mobil Çamaşırhane” birimi oluşturuldu.

Sosyal Destek Ekipleri tarafından çadır kentte yaşayan vatandaşlara önceden yapılan bilgilendirme sonrasında alana yönlendirilen mobil çamaşırhane aracı depremzede vatandaşların hazırlamış oldukları kirli kıyafetlerin yıkamasına olanak sağlanıyor. Kirli çamaşırların karışmaması adına vatandaşlardan isim ve soy isim gibi temel bilgiler alındıktan sonra görevli personeller tarafından özel olarak kullanılan deterjanlarla yıkanan kıyafetler daha sonra sıra sayısına göre sahiplerine teslim ediliyor. 

Osmaniye Belediyesi’nin Mobil Çamaşırhane hizmetinden dolayı Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkürlerini ileten vatandaşlar, “Osmaniye’de yaşanan depremin ardından Esenevler Mahallesi’nde kurulan çadır kentlerde yaşamaya başladık. Kıyafetlerimizin yıkanması bizim için önemliydi. Bugün de mobil çamaşır yıkma aracı buraya geldi. Bizler de sırasıyla kıyafetlerimizi yıkattık. Böylesi bir hizmetten dolayı Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür ederiz” dediler. 
 

Leave A Reply

Your email address will not be published.