Osmaniye'nin Yeni Ekranı

AGD Başkanı Yıldırım: İsrail, bir kötülük şebekesidir


Osmaniye Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Alpaslan Yıldırım, İsrail’in siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesi olduğunu belirtti.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, kötülük şebekesi İsrail’in var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olduğunu kaydetti.

İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri sebebiyle İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olduğuna dikkat çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm’dir. Ve işte İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur. Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir. İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırı da Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır.

Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 50 kadar kardeşimiz de yaralanmıştır.
Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır. Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır.”

Yıldırım, İsrail’in ne sivil toplum kuruluşların basın açıklamalarından, ne de hükümetlerin kınamalarından rahatsız olmadığını dile getirdi.

İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı olduğunu anımsatan Yıldırım, “Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir. İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet etmeliyiz. Kendi ülkelerinde hak ve adaleti tesis edemeyen İslam ülkeleri hükümetlerinin İsrail konusunda da adım atamayacaklarını unutmamalıyız.
Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikteliktedir. Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık. Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar” ifadelerini kulandı.

The post AGD Başkanı Yıldırım: İsrail, bir kötülük şebekesidir appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.