Osmaniye'nin Yeni Ekranı

AGD’den liseliler arası “Siyer-i Nebi Yarışması”


Anadolu Gençlik Derneğinin (AGD) Türkiye geneli Lise öğrencileri arasında düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışmasına başvurular başladı.

Başvuruların 15 Kasım 2019 tarihinde sona ereceğini belirten AGD Osmaniye Şube Başkanı Alpaslan Yıldırım, sonuçların 30 Aralık’ta ödül töreninin ise 31 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşeceğini söyledi.

Her gencin yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçek olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.

Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli Lise öğrencilerinin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.” dedi.

Sınav Takvimi

Son Başvuru: 15 Kasım 2019
Sınav Tarihi: 15 Aralık 2019
Sonuçların Açıklanması: 30 Aralık 2019
Ödül Töreni: 31 Aralık 2019

The post AGD’den liseliler arası “Siyer-i Nebi Yarışması” appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.