Osmaniye'nin Yeni Ekranı

AGF’den Doğu Akdeniz Çıkartması

[ad_1]

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Yeni ve beraberindeki Genel Başkan Yardımcıları Şevket Karahan, Ahmet Duran Yenigün ve Ali Cihangir, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Mersin ve Adana illerini kapsayan bir dizi ziyaretler yaptı. Bölgedeki Gazeteciler Cemiyetlerinin Başkan ve yönetimlerini ziyaret eden AGF heyeti öncelikle mesleki konular olmak üzere bölgesel işbirliği konularında çeşitli istişarelerde bulundular.

İlk olarak Adana’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş’i makamında ziyaret eden heyet, bir süre Keleş ile Çukurova ve Batı Akdeniz bölgesinde faaliyette olan medya yapılanması ve sorunlar üzerinde bilgi alışverişinde bulundu. Ardından Akdeniz Gazeteciler Federasyonu kurucu cemiyetleri arasında yer alan ve yeni seçilen Y.Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya geldi. AGF Genel Başkanı Yeni ve beraberindeki heyet yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulundu ve başarılar diledi. Ayrıca yeni dönemde yapılacak projeler ve çalışmalar hakkında istişareler yapıldı.

Aynı gün akşam Kahramanmaraş’a geçen Mevlüt Yeni ve YK üyeleri, yine AGF’nin kurucuları arasında yer alan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Aynı zamanda AGF Genel Başkan yardımcısı da olan KBGC Başkanı Arslan Deveboynu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen AGF heyeti ilde görev yapan gazetecilerin sorunları ve 2020 yılı içinde yapmayı planladıkları projeleri konuştu. Heyet daha sonra BİK Kahramanmaraş Şube Müdürü Abid Vanlı’yı ziyaret ederek resmi ilan alan gazetelerin durumları ve sorunları ile çözüm yollarını değerlendirdi. Destek ve ilgilerinden dolayı Başkan Yeni Şube Müdürü Vanlı’ya teşekkür etti.

İkinci gün Kahramanmaraş’tan AGF Kurucu Cemiyetlerinden Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetine geçen AGF heyeti burada aynı zamanda federasyonun Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim kurulu Üyesi de olan Ali Cihangir başkanlığındaki cemiyet yönetimi ve üyeler ile bir araya gelerek Osmaniye’de yaşanan basının sorunlarını dinlediler.

Ziyaretlerin son durağı olarak Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe  ve yönetim kurulunu ziyaret eden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu yönetimi burada da  sektörün sorunları ve bölgesel işbirliği konularını görüştüler. Genel Başkan Mevlüt Yeni “Çok verimli bir Doğu Akdeniz meslektaş buluşmaları yaptık. Bölgedeki tüm cemiyet başkanlarımız ve yönetimlerine nazik karşılama ve evsahipliği için çok teşekkür ediyorum. Akdeniz bölgesin tek çatı örgütü Akdeniz Gazeteciler Federasyonu her geçen gün güç kaybeden mesleğimizin sorunlarını çözmek her nerede sorun varsa oraya koşmak için yola çıktı ve elbirliği ile dayanışma içinde sorunlarımızı çözmek, meslektaşlarımızın dertlerini dert edinmek için bu federasyonu kurduk, faydalı bir örgüt olmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Şubat ayında yine kurucu cemiyetleri arasında yer alan Isparta Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Yönetim ve Başkanlar Kurulunu topluyor. Yönetim Kurulu yeni dönemde yapılacak projeler ve genel değerlendirmeler yapacak. Aynı zamanda eş zamanlı Başkanlar Kurulu da yönetim kurulunun hedeflediği projeler üzerine istişareler yapmak üzere toplanacak.

The post AGF’den Doğu Akdeniz Çıkartması appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.