Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Albak: Çok çalışmaktan ziyade düzenli çalışın

[ad_1]

Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “3.Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Şehit Mehmet Ali Sarak Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, güçlü eğitim sistemini önemsediğini belirtti.

Öğrencilere yeni bir bakış açısı kazandırmak, yetenek ve mizaçlarını keşfederek yaşam becerilerine yönelik güçlü bir çalışma sistemini elde etmeleri noktasında farkındalık geliştirmeyi öneren Albak, onlara duygusal ve fiziksel yönde gelişimini destekleyen Tasarım-Beceri Atölyelerinin önemini anlattı.

Albak, şunları kaydetti:

“Eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Bu hayatın birer parçası olarak bizler öncelikli olarak hedef belirleyeceğiz. Hedeflerimize ulaşma noktasında çok çalışıp, pes etmeyeceğiz. Oluşturduğumuz hedefe ulaşamazsak yeniden deneyip yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte karşılaşılan muhtemelen engellerde rehberlik sistemimiz devreye girecek. Eğitim sistemimizde güçlü bir Rehberlik sistemi var.” dedi.

“Kariyer Günleri” etkinliğine katılan öğrencilerin sorularını da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, “Siz hayattan vazgeçerseniz emin olun hayatta sizden vazgeçer. Sizler öğrenmeyi gerçekleştirme noktasında, çok çalışmaktan ziyade düzenli ve sistemli çalışarak,derste iyi dinlemeyi bilmelisiniz. Aynı gün içerisinde tekrar yaparak kalıcı bellekte etkin kazanım sağlamış olacaksınız”dedi.

The post Albak: Çok çalışmaktan ziyade düzenli çalışın appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.