Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Alişan Kapaklıkaya ile Dilek Cesur, depremzedelerle bir araya geldi

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçerken etkinliklerin bilgi harmanı olan söyleşi programları da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Türkiye’nin sevilen yazarları arasında yer alan Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya ile Yazar Dilek Cesur, deprem bölgesi Osmaniye’de düzenlenen söyleşi programında depremzede vatandaşlarla bir araya geldi. 

Adnan Menderes Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi Yolu üzerine bulunan Cumartesi Kapalı Semt Pazarı’nda sevenleriyle bir araya gelen yazarlardan ilk olarak Alişan Kapaklıkaya sahne aldı. Yüzlerce vatandaşın katılım gösterdiği söyleşi programının ilk bölümünde sahne alan Alişan Kapaklıkaya, çocukluk döneminde yaşadığı ya da ailesi tarafından kendisine yaşatılanları katılımcılarla paylaştı. Söyleşi sırasında katılımcıları bazen güldüren bazen de düşündüren Kapaklıkaya, zor günlerde birlik ve beraberliğin öneminde de sevenlerine bahsetti. 

Alişan Kapaklıkaya’nın söyleşini bitirmesinin ardından ikinci bölümde sahne alan Yazar Dilek Cesur, katılımcılara çocukların öneminden bahsetti. Konuşmasında çocukların geleceğin umudu olduğuna değinen Cesur, bugünün çocuklarının yarını değiştirecek yetişkinler olabileceğini sevenlerine anlattı. Söyleşinin ardından sevenleriyle fotoğraf çektiren Cesur, kendisine iletilen kitapları da imzalamayı ihmal etmedi. 

Söyleşinin bitirilmesiyle birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş tarafından Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya ile Yazar Dilek Cesur’a çeşitli hediyeler takdim edildi. 
 

Comments are closed.