Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Anadolu Şehit Aileleri Derneği CGC’yi ziyaret etti


Osmaniye Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatice Türkmen ve yönetim kurulu üyeleri, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ni (CGC) ziyaret etti.

Ali Türkmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, Dernek Başkanı Hatice Türkmen tarafından ziyaret anısına CGC Başkanı Ali Cihangir çiçek takdim edildi.

CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ali Cihangir, ziyarette yaptığı açıklamada, Türkmen’e başarı diledi.

Türkmen ve yönetimine başarı dileyen Cihangir, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerlidir. Bu anlamda Hatice Türkmen başkanımızın tecrübeli ve şehit eşi olması dolayısıyla kentimizdeki şehit yakınlarına güzel hizmetler sunacağına inanıyoruz. Kendine ve yönetimine başarı diliyoruz. Şehitler diyarı kentimizde her şehit ailesi bizlere emanettir. Emanetlere sahip çıkmak hepimizin görevidir” dedi.

Cemiyet, Federasyon ve Konfederasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Cihangir, mesleki sorunlar ve beklentilerin çözümü için çalışma yapıldığını kaydetti.

Mesleğin daha iyi icra edilmesi için yeni kazanımları önemsediklerini dile getiren Cihangir, “Bizim için her üyemiz değerlidir. Doğru, dürüst, objektif, tarafsız yayıncılık anlayışını benimseyen gazeteciliği güçlendirmek adına yoğun çaba harcıyoruz. Bu anlamda konfederasyonumuz büyük adımlar attı. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, ülkemiz genelinde 8 bölgesel ve genel gazeteciler federasyonunu bir araya getiren, üye ve temsil yetkisi veren federasyonlarla birlikte 86 gazeteciler cemiyeti ile basın derneklerinin güç birliği yaptığı, yaklaşık 20 bin medya çalışanının en üst çatı meslek kuruluşudur” şeklinde konuştu.

Osmaniye Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatice Türkmen, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Derneğin Akdeniz Federasyonu’na bağlı bir dernek olduğunu belirten Türkmen asker, bu anlamda çalışmalarının polis, sivil, 15 Temmuz şehit ailelerinin hepsini kapsadığını kaydetti.

Şehit ailelerine destek olmak, onların acılarını paylaşmak, üzüntü ve kederlerini azaltmak ve mutluluklarında da yanlarında olmak istediklerini ifade eden Türkmen, “Şehit ailelerimiz çok hassas insanlardır. Bizlerin de büyük sorumluluğu var. Dernek olarak onların bu acılarını paylaşmak, üzüntülerini ve kederlerini azaltmak, sorunlarına çözüm yollarını bulmak için çalışacağız. Bir şehit geldiği zaman biz o aileyle birebir aynı acıları yaşıyoruz. Bizler bu anlamda birebir onlara destek olmak istiyoruz. Çocuklarını daha sağlıklı yetiştirmeleri için birebir destek vermek istiyoruz. Devletimiz her zaman yanlarında ama bizlerde yanlarında olarak maddi ve manevi olarak destek olmak istiyoruz” dedi.

Hatice Türkmen, derneğin Akdeniz Federasyonu’na bağlı bir dernek olduğunu belirterek, asker, polis, sivil, 15 Temmuz şehit ailelerinin hepsini kapsadığını belirterek, “Yani şehit ailesi olması bizim için yeterlidir. Biz hepsine sahip çıkacağız” dedi.

The post Anadolu Şehit Aileleri Derneği CGC’yi ziyaret etti appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.