Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Atletizm pisti duvarları resimlerle süslendi

Duvar resimlerini inceleyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, yapılan çalışma hakkında Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar‘dan bilgi aldı. Ziyarette  Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay da yer aldı.
        
Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, verdiği bilgilerde Karaçay Saklı Şelale, Karatepe Kilimi, Osmaniye Yer Fıstığı, Kastabala Antik Kenti’nin resimlerinin yanı sıra 24 spor branşının yer aldığı resimlerin Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğretmeni Mehmet Ağcadağ ve mezun öğrencileri tarafından yapıldığını kaydetti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, daha önceki duvarın durumu ile şu anki durumu arasından çok güzel bir fark oluştuğunu belirterek, “Burada muhteşem bir görüntü oluşmuş. Bu resimleri yapanlar Güzel Sanatlar Lisemizin öğretmeni ve öğrencileri. Gerçekten örnek bir proje. Osmaniye’mizin değerlerini temsil eden resimlerle buraya çok güzel bir görüntü kazandırılmış. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Şuna inanıyorum, böyle küçük dokunuşlar Şehrimize çok şey kazandırabilir. İnşallah Osmaniye’mizi güzelleştirecek bu küçük adımları büyüterek, artırarak devam edelim. Diğer sokaklarımızda da diğer duvarlarda da böyle güzel resimlerle devam edersek inanıyorum ki Osmaniye’mizin görüntüsüne çok anlam kazandıracak bir çalışma olacaktır. Bu çalışmada emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Başta bu fikri ortaya koyan Vali Yardımcımızı, Gençlik ve Spor Müdürümüz ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Böyle bir manzarayı görmekten çok mutlu oldum.” dedi.

Comments are closed.