Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Aydın Albak’tan “İstiklal Marşı” mesajı


Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 99. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Albak, yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın milletin ortaya koyduğu varlık, yokluk mücadelesinin ve bağımsızlığının sembolü olduğunu belirtti.

İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921’de Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 99. yılını haklı gurur ve heyecanla kutlandığını ifade eden Albak, şunları kaydetti:

“Tarihten silinmek istenen bir milletin, hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan, tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı, bir milletin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakarlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş en güzel ifadesidir. Aziz milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir. Mehmet Akif Ersoy, ölümsüz eserleri, fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ve mütevazı hayatıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. İstiklal Marşımızın ruhunu ve onu yazdıran duyguyu doğru anlamak ve yaşamak zorundayız. Bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz mücadeleleri gelecek nesillere aktarmak, dâhili ve harici düşmanlara fırsat vermemek için milli birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek ve geleceğin güçlü Türkiye’sine ulaşmak için el birliği ile çalışmak, bütün vatan evlatlarının asli görevi olmalıdır. Bu vesileyle Mustafa Kemal ATATÜRK ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını, Milli Şairimiz Mehmet Akif’i ve tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

The post Aydın Albak’tan “İstiklal Marşı” mesajı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.