Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Bakan Derya Yanık, Osmaniye’de depremzedelerle iftarda buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık beraberinde Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Şemseddin Yalçın ile birlikte Cumhuriyet Meydanındaki Osmaniye Valiliği İftar Çadırında depremzede vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluştu. 

İftar programına Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri de katıldı.

İftar programının ardından basın mensuplarına konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Ramazan ayınızın hayırlı olmasını bir kez daha temenni ediyorum. Bu sene biraz buruk girdik Ramazana, bayrama da biraz buruk gireceğiz ama inşallah hızlıca toparlanacağız ve inşallah kaldığımız yerden Millete, Memlekete hizmete bütün 85 Milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak devam edeceğiz. Osmaniye’miz bu anlamda gerçekten metanetini, vatan sevgisini, çalışkanlığını, şefkatini, cömertliğini ispat etmiş bir şehirdir. Depremin yaralarını, Allah’ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hızlıca saracağız ve bir an önce Osmaniye’miz tekrar o Cebelibereket’in bereketli kısmına ulaşmış olacak. Hepinizin tekrar Ramazan ayınızı kutluyorum ve şimdiden iyi bayramlar diliyorum.” dedi.

Bakan Yanık, daha sonra 07.09.2008 tarihinde Aktütün-Yüksekova yolunda alınan emniyet tedbirlerinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ilk ateş sonucu şehit olan Piyade Er İbrahim Kaçar‘ın ailesini Konteyner Kentte ziyaret etti. 

Şehidimizin ailesinin hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Hayırlı Ramazanlarınız olsun. Rabbim kabul etsin inşallah ibadetlerimizi, oruçlarımızı, dualarımızı.”diye konuştu.

Depremzede vatandaşlarımızla da sohbet eden Bakan Yanık’ın ziyareti sırasında Şehidimiz ve depremde vefat eden vatandaşlarımız için Kur’an-ı Kerim okundu.

Depremzede vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a teşekkür ettiler.

Comments are closed.