Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Bakan Kasapoğlu, Osmaniye Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılışını yaptı

Açılışa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, 24. 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan  Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, “Bugün Gençlik ve Spor Bakanımız tarafından Osmaniye’mize yapılan yatırımları yerinde incelemek, yatırımı biten binalarımızın açılışını gerçekleştirmek ve inşallah önümüzdeki dönemde yatırımını gerçekleştireceğimiz konuları istişare etmek için Sayın Bakanımızı İlimizde misafir ediyoruz. Tüm Osmaniyeli hemşerilerimiz adına teşekkürü bir borç biliyorum.” diye konuştu.  Kaya, Osmaniye Çok Amaçlı Spor Salonu’nun İlimize ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.  

Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu yaptığı konuşmada, “Osmaniye Merkez ve tüm ilçeleri olmak üzere İlimize birçok spor yatırımı getirdik. Sayın Bakanımıza ne zaman bir proje götürmüşsek tüm projelerimize bugüne kadar destek verdi. Bugün Osmaniye için hakikaten önemli olan Çok Amaçlı Spor Salonu’muzun biraz sonra açılışını yapacağız. Bu tesislerden İlimizi, Ülkemizi tüm dünyaya tanıtacak sporcular yetişeceğine yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Açılış töreninde konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise “Sayın Bakanım, Çok Amaçlı Spor Salonumuzu, Şehitler Diyarı Yiğit Osmaniye’mize kazandırdığınız için bütün Osmaniyeli hemşehrilerimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Osmaniye’mizin sporcuları çok ciddi başarılar elde ediyorlar ve bu altyapının tamamlanmasıyla da başarımıza başarı katacaktır. Önümüzde inşallah Stadyumun yapılması var. Yurtlarımız çok önemli bir görev görüyor, standardı çok yüksek, gençlerimizin, öğrencilerimizin çok rahat edeceği ortamlar hazırlandı.   Erkek Öğrenci Yurdumuzun da yapılmasıyla neredeyse hiçbir eksiğimiz kalmamış olacak. Sayın Bakanım bugün Osmaniye’mize teşriflerinizden dolayı çok kıymetli hemşehrilerim adına şükranlarımı arz ediyorum. Çok Amaçlı Spor Salonumuz Osmaniye’mize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, “Osmaniye, tarih boyunca bu topraklar için bu toprakların birliği, dirliği ve bütünlüğü için mücadele vermiş bir şehir. Her daim Devletinin ardında bir kale gibi dimdik durmuş bir şehir. Bugün bu güzel şehre hamdolsun birbirinden eşsiz tesisleri kazandırmanın ve bunları değerli halkımızla buluşturmanın vesilesiyle geldik.  İnanıyorum ki bundan sonra da Osmaniye’mize, kale gibi eserler, içerisinde gönülleri fethedecek, Ülkemizin umudu, bugünlerin yarınları gençleri donanımlı şekilde yarınlara hazırlayacak pek çok tesisi kazandırdık, bundan sonra da bu güzel şehre bu güzel insanlara nice eserleri hep birlikte kazandıracağız. İşte o tesislerden biri; Çok Amaçlı Spor Salonumuz ve bu Salonun içerisinde birbirinden fonksiyonel alanlar var; voleyboluyla, basketboluyla, antrenman salonlarıyla pek çok branşı içerisinde barındıran bir mekan. Çalışma alanlarıyla, kütüphaneleriyle, sosyal alanlarıyla 7/24 bu şehre hizmet edecek bir alan. İnanıyorum ki bu tesisle birlikte bu Şehirden, Ay Yıldızımızı tüm Dünyada dalgalandıracak nice şampiyonlar, nice yıldızlar yetişecek. Bu tesis ve diğerleri, Osmaniye’nin kıymetli gençleri, değerli sporcuları için nice başarı hikayesinin öznesi olacak. Elbette bu tesis ne ilk ne de son. Osmaniye’ye son 20 yıllık süreçte pek çok eser kazandırdık. İşte bu eserlerin her biri sizlere verilmiş sözümüzdür, alnımızın akıdır ve hep birlikte bugün bu tesislerin resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu. Sözlerinin devamında yapılan Yurtlardan da söz eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Ülkemizin dört bir yanında bir gurur tablosu olan yurtlarımız. 800’den fazla yurt 850 Bin kapasite.  En yakın örneği dahi bu rakama yaklaşamayacak derecede bir yurt altyapısı var Türkiye’de. Son 20 yıllık süreçte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki genç odaklı hizmet siyasetinin, eser siyasetinin neticesi.”diye konuştu.

Ülkemize yapılan yatırımlardan da söz eden Bakan Kasapoğlu bugün Kayıboyu Kız Yurdumunun ve  Korkut Ata Üniversitesindeki Genç Ofisin açılışlarının yapılacağını da belirterek, “Ülkemizin dört bir yanında inci tanesi gibi dizdiğimiz spor tesislerimiz var; futboluyla, voleyboluyla, basketboluyla havuzlarıyla, tenis kortlarıyla, atletizm pistleriyle. Biz sporu birkaç branştan ibaret görmüyoruz.”dedi.  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Amatörler Türk sporunun kalbidir diyoruz ve Ülkemizin dört bir yanında her daim amatör sporcularımızla birlikteyiz, imkanlarımızla, çalışmalarımızla, projelerimizle amatör sporcularımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz.”dedi. Sözlerinin devamında gençlik kamplarından da söz eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampına ev sahipliği yapıyor. Bu kampın içerisinde basketboluyla, voleyboluyla, okçuluğuyla, tiyatro alanıyla pek çok imkan var bu Ülkenin gençleri için. Biz bu Ülkenin gençlerine, birbirinden kıymetli değerli evlatlarına güveniyoruz. Bugünlerimizin, yarınlarımızın onlarla birlikte daha aydınlık olacağına inanıyoruz. Bu Dünyanın, bu Ülkenin gençlerinin vicdanıyla, merhametiyle, dokunuşuyla daha adil olacağına inanıyoruz. Bu nedenle gençlerimiz için her türlü imkanı seferber etmekte bir an olsun tereddüt etmedik.” diye konuştu. 

Osmaniye’deki lisanslı sporcu sayısının 2002 yılında 1492 olduğunu bugün 79 Bin 917 lisanslı sporcu olduğunu ve bunun bir gurur tablosu olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından Osmaniye Çok Amaçlı Spor Salonu’nun açılışını protokol mensupları ve sporcularla birlikte yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, daha sonra Çok Amaçlı Spor Salonu’nu gezdi.

Comments are closed.