Osmaniye'nin Yeni Ekranı

BAL’a Osmaniye’den tek takım katıldı

Sıkıştırılmış bir takvimle oynanacak olan 2020-2021 Bölgesel Amatör Ligi’ne Osmaniye’den katılan tek takım Düziçispor Futbol Kulübü oldu.

Bölgesel Amatör Lig’de oynama hakkı olan 158 kulüp bu sezona katılmadı. 158 kulüp, 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alabilecek.

Gruplar belirlendi

Bu sezon 266 takımın katılımıyla oynanacak olan BAL, Covid-19 riskinin devam ettiği süreçte daha önce açıklanan statüde ve tarihlerde başlatılamaması üzerine sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak.

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını beyan eden 108 takımın müsabakaları 9 Haziran 2021 Çarşamba günü başlayacak.

BAL’a katılacağını belirten 108 takım 4 ayrı bölgede, 4 takımlı üç ve 3 takımlı beş grupta 27’şer takımın katılımı ile çift devreli lig usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak.

Her bölgede grup birincisi olan 8 takımın tarafsız grup merkezlerinde tek maç eleme usulü oynayacakları çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları sonunda bölge birincisi olan 4 takım TFF 3.Lig’ine çıkma hakkı kazanacak.

158 KULÜP BİR SONRAKİ SEZONDA KATILABİLECEK

Öte yandan bu sezon lige katılmayacağını belirten 158 kulübün hakları saklı tutularak 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yer alabilmelerine karar verildi.

Bölgesel Amatör Lig’in planlanan tarihte başlatılamaması nedeniyle temsilcimiz Lüleburgazspor da 2020-2021 sezonunda lige katılmayacak takımlar arasında yer aldı.

Bu sezon Osmaniye’den Bölgesel Amatör Lig’e katılacak tek takım Düziçispor FK oldu. Pandemi nedeniyle yarım kalan Osmaniye 1. Amatör Ligini şampiyon olarak tamamladığı ilan edilen Sitespor ise lige katılım ücretini yatırmayarak şampiyonluk yaşadığı yaşadığı lige yeniden dönüş yaptı.

Düziçispor FK ise 3 takımlı 3. Bölge 6 Grup’ta Mersin temsilcisi İdmanyurdu 1925 ile Nevşehir temsilcisi Suvermez Kapadokyaspor takımlarının bulunduğu grupta yer aldı.

BAL’da 11. sezon

10 sezondur ortalama 150 takımın yarıştığı BALda 2019-2020 sezonunda pandemiden dolayı liglerin yarım kalması nedeniyle küme düşme uygulaması yapılmaması, BAL takımlarıyla yerel ligde dereceye giren takımların baraj müsabakası oynatılmaması ve yerel ligden BAL a zorunlu olarak kontenjandan fazla takım alınması nedeniyle 2020-2021 sezonunda 266 takım lige dahil oldu.

Yerel liglerle profesyonel lig arasında köprü vazifesi gören BAL, profesyonel liglere bir çok futbolcu kazandırmanın yanında, üst klasmanlara yüzlerce hakemin yetişmesine, yüzlerce teknik adama ve binlerce futbolcuya istihdam yarattı.

81 ilde oynanan BAL, özellikle profesyonel liglerde takımı olmayan illerin gerek Türkiye Kupasında temsil edilmesi ve gerekse sezon boyu futbolu gündemde tutması ile bu illere nefes verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.