Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Başarılı öğretmenler okullarına ‘Ulusal Kalite Etiketi’ kazandırdı


İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince yürütülen ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında gerçekleştirdikleri e-Twinning projelerde başarı elde eden öğretmen ve okullara e-Twinning Okulu Levhası sertifikası verildi.

Osmaniye Öğretmenevinde gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hacı Ahmet Kavun ve okul müdürleri ile ödül almaya hak kazanan öğretmenler katıldı.

Avrupa’daki okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetlerinin üyesi haline geldi.

eTwinning  Faaliyeti’ne üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning  portalına 44.346 okuldan 177.432 öğretmenimiz kayıt olmuştur. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta değerlendirilmektedir.2018 yılı içerisinde,  eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerimizin yürüttüğü projelerden toplam 4232 Kalite Etiketi, 789’u ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmışlardır. Ayrıca 2017 yılında 44 ülkede eTwinning okulu unvanı almaya hak kazandı.

The post Başarılı öğretmenler okullarına ‘Ulusal Kalite Etiketi’ kazandırdı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.