Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Başarılı Tekvandocu Furkan gözünü Avrupa ve Dünya şampiyonluğuna dikti

Çocukluğu babasının tekvando salonunda geçen ve bugüne kadar birçok ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarılar elde eden Münir Furkan Doğru, ikinci kez milli takıma seçilmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.


Küçük yaşlarda tekvandoya başlayan ve uluslararası şampiyonalarda birçok kez ay yıldızlı formayla önemli dereceler kazanan milli takım antrenörü Mustafa Doğru’nun oğlu olan Münir Furkan Doğru’nun çocukluğu, babasına ait tekvando salonunda ve katıldıkları şampiyonalarda geçti.


Babası gibi tekvandoya küçük yaşta gönül veren Furkan, minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde ulusal ve uluslararası müsabakalarda önemli derecelere imza attı.
Geçen yıl Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Bosna Hersek Açık Tekvando Turnuvası Yıldızlar ‘da kendi kilosunda şampiyon olan Furkan, bu yıl milli takım formasıyla katıldığı 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası Genç Erkeklerde ise Türkiye 3. sü olmayı başararak ikinci kez milli takıma girmeye hak kazandı.


Babası ile her gün 4 saat antrenman yapan Furkan, katılacağı uluslararası şampiyonalarda Türkiye’yi en iyi biçimde temsil etmeyi istiyor.


Furkan, babasının tekvando antrenörü olması nedeniyle çocukluğunun tekvando salonlarında ve müsabakalarda geçtiğini söyledi.
Kendisinin de babasının izinde aynı spora gönül verdiğini dile getiren Furkan, “Bugüne kadar ulusal çapta bir çok şampiyonluklarım ve derecelerim oldu. Yıldız erkeklerde Avrupa ve dünya seçmelerinde bir çok kez ringe çıktım. Geçen yıl Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Bosna Hersek Açık Tekvando Turnuvası’nda kendi kategorimde şampiyon oldum. Bu yıl da İstanbul’da düzenlenen 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası Genç Erkeklerde Türkiye 3. sü oldum. Babamla birlikte emeğimizin karşılığını aldık.” diye konuştu.


Kazandığı başarıların sadece bir başlangıç olduğunu belirten Furkan, hedefinin Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek Türk bayrağını dalgalandırmak olduğunu vurguladı.
Babasının aynı zamanda antrenörü olmasının çok farklı ve güzel bir duygu olduğunu dile getiren Doğru, “Beraber antrenman yapıyoruz, maçlara beraber gidiyoruz. Onun sayesinde daha çok çalışıyorum. Bu çalışmanın karşılığını da beraber alıyoruz.” dedi.


Furkan’ın hem babası hem de antrenörü olan milli takım antrenörlerinden Mustafa Doğru da, Furkan’ın İstanbul’da düzenlenen turnuvada 3. olduğunu ve milli takıma ikinci kez seçilerek Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandığını söyledi.


Furkan’ı zor bir dönemin beklediğini ve bu dönemi birlikte başaracaklarını dile getiren Doğru, şunları söyledi:


“Furkan Türkiye’yi Dünya ve Avrupa Gençler Şampiyonalarında temsil etme hakkı kazandı. Milli takımla yarışacak. Furkan’ın çocukluğu bu salonda geçti, burada büyüdü. Hem oğlum hem de sporcum oldu. Onun her vaktinde yanındaydım. Bu çok gurur verici bir olay. Furkan’ı hem çalıştırıp hem tüm maçlarında arkasında taktik verdik. 3. olduğu turnuvada her maçında arkasındaydım. Bazen baba olduğum için taktik veremedim, kitlendim. Ama hepsini atlattık ve o kürsüye beraber çıkıp madalyayı beraber aldık. Bu anlatılamaz bir duygu.”


Leave A Reply

Your email address will not be published.