Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Başkan Kadir Kara: Osmaniye’yi ayağa kaldırma zamanı

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Başkan Kadir Kara, zamanın omuz omuza vererek geleceğe doğru hep birlikte Osmaniye’yi ayağa kaldırma zamanı olduğunu söyledi. 

Kahramanmaraş merkezli yaşanan yıkıcı depremlerden etkilenen Osmaniye’de depremzede vatandaşlar iftar sofrasında bir araya geldi. Osmaniye Belediyesi tarafından Türkmenbeyi İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar programına Dr. İhsan Göknal ve Yeni Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar katıldı. Belediye personelleri tarafından okul bahçesinde kurulan devası iftar sofrasında buluşan vatandaşları tek tek ziyaret eden Belediye Başkanı Kadir Kara, hayırlı iftarlar diledi. 

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye hemşerilerine birlik ve beraberlik mesajı verdi. Osmaniye olarak düştükleri yerden hep beraber kalkacaklarına değinen Başkan Kara, “Yiğit düştüğü yerden kalkar. Osmaniye olarak bizde düştüğümüz yerden kalkacağız. Birbirimizden güç alacağız. Birbirimizin elini tutacağız. Birbirimize sarılacağız. Birbirimize sahip çıkacağız. Zaman birbirimize küsme, darılma, kırılma değil, zaman birbirimize sahip çıkma beraber sırt sırta omuz omuza vererek geleceğe doğru birlikte hep beraber Osmaniye’mizi ayağa kaldırma zamanıdır” dedi. 

“DEVLETİN NE İMKÂNI VARSA SONUNA KADAR KULLANACAĞIM”

Osmaniye için gece gündüz koşturduğunu ifade eden Başkan Kadir Kara, “Mahalleleri geziyorum, gece gündüz demeden çadırları iftar alanlarının tamamını geziyorum. Hepsiyle konuşuyorum. Gece konuşuyorum, gündüz konuşuyorum. İki saatlik uyku ile dolaşmaya çalışıyorum. İki saat değil gerekirse hiç uyumadan memleket için çalışmaya gönlümü koymuş bir insan olarak bu memleket için ne gerekiyorsa devletin ne imkanı varsa sonuna kadar kullanacağıma sizlere söz veriyorum.  O yüzden de siz değerli kardeşlerimden beklentim bize biraz zaman verin. Bu zaman içerisinde Allah’ın izniyle hiçbir eksiğinizi bırakmadan sizlerin daha iyi yaşama koşulları içerisinde yaşayabilmeniz için size her türlü desteğin en iyisini vereceğime dair emin olmanızı istiyorum” diye konuştu. 

İFTAR SONRASI SİNEMA TIRINDA ÇİZGİ FİLM KEYFİ 

Konuşmaların ardından Kuran’ı Kerim tilaveti sonrasında ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar Belediye Başkanı Kadir Kara, başkan yarımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte okul bahçesine kurulan sofrada aynı anda oruçlarını açtılar. İftar programının ardından çocukların vazgeçilmezi olan çizgi filmler arasından yer alan Rafadan Tayfa, Sinema Tırı’ndaki dev ekranda çocuklarla buluşturuldu. Ailelerinin de eşlik ettiği çizgi sinemada çocuklar doyasıya eğlendi.
 

Comments are closed.