Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Başkan Kadir Kara’nın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı


Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıl dönümü nedeni ile mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Kadir Kara mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, varlığından güç aldığı Büyük Türk Milletine ve bölünmez bütünlüğümüze hayatını adayan büyük bir devlet adamıdır.

Atatürk, aziz milletimizin, ülkemizin içinde bulunduğu en zor zamanlarda bile kararlılığın, azmin, sabrın timsali olmuş, vatanımızın her bir köşesinde, tüm dünyada bizleri parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı vermiştir.

Ordusuyla ve milletiyle tek bir vücut olmuş, tarihi şan ve şerefle dolu kutsal vatanımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi yine aynı ruhla birlik, dirlik ve beraberlik içerisinde son nefesimize kadar hep birlikte daima ileriye taşımaya yeminliyiz.

Ezanımız dinmez, bayrağımız inmez, vatanımız bölünmez. Çünkü biz büyük Türk Milletiyiz. Şehit kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklarda karanlık odaklara karşı mücadelemiz son nefesimize kadar sürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 81. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor tüm silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını veren asil kanlarını döken tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet minnet ve şükranla yâd ediyorum.“ ifadelerini kullandı.

The post Başkan Kadir Kara’nın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.