Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Başvurular başladı! Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden 14 bin işçi alacak

[ad_1]

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Sağlık Bakanlığı personel alımları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığının duyurduğu 32 bin yeni sağlık çalışanı alımının 14 bininin İŞKUR üzerinden 26-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirileceğini açıklayan Altunkaynak; “Halkımızın ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için birinci önceliğimizdir. Corona virüs tedbirleri kapsamında 14 bin sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştireceğiz” dedi.

Başvuru süresince tüm tedbirlerin alındığını, başvuruların sağlıklı yapılabilmesi için tümteknik alt yapının hazır olduğunu, vatandaşlarımızın başvurularını E-Devlet ya da esube.iskur.gov.tr üzerinden yapabileceklerini Ayrıca ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezimizi arayarak da başvurularını gerçekleştirebileceklerini, hiçbir vatandaşın mağdur olmayacağını, vatandaşlarımızın İŞKUR’a gelmeden evlerinde güvenli ve hijyenik bir şekilde alım ilanlarına başvurabileceklerini belirtti.

Başvurular elektronik ortamda yapılacak

Kamu işçisi alımında başvuruların elektronik ortamda gerçekleşeceğinin tekrar altını çizen Altunkaynak, Corona Virüs riski göz önünde bulundurularak ve halk sağlığını korumak amacıyla tüm TÜRKİYE’de İl Müdürlüklerine fiziken yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğine dikkat çekti.

The post Başvurular başladı! Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden 14 bin işçi alacak appeared first on Radyo 80.

[ad_2]

Leave A Reply

Your email address will not be published.