Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Belediyenin ‘Evimde Mutluyum’ hizmetleri aralıksız devam ediyor

Evde kişisel bakım ve banyo hizmetlerinden yaş, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evden çıkamayacak durumda olan kendi imkânları ile kişisel bakım ve banyo ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yakınlarının desteğiyle yaşamlarını sürdüren hasta, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlar bu hizmetten faydalanıyor.

Belediye, sağlık taraması, ozonlu su ile hastanın yatağında özel bir havuzda banyo hizmeti, saç-sakal tıraşı, tırnak kesimi ve pansuman yapılması gibi hizmetleri vatandaşlara sunuyor.

Her koşulda tüm hemşerilerimizin yanındayız, hiçbir zaman da yalnız bırakmayacağız diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için önceki yıllarda başlattığımız evde bakım hizmetlerimize yaşadığımız yıkıcı deprem sonrasında hız kazandırdık. Bugünlerimizin mimarı büyüklerimizin her ihtiyaçlarını karşılamak ve yanlarında olmak bizlerin asli görevidir. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde kurduğumuz ekiplerimiz, bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyor, banyosunu, kişisel bakımlarını periyodik olarak yapıyorlar. Dualarını her an üzerimizde hissettiğimiz büyüklerimizin daima yanındayız.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi’nin evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyenler (0328) 440 00 80 no’lu çağrı merkezini arayarak talepte bulunabilir veya Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Destek Birimine başvurabilirler.

Comments are closed.