Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri şiir dinletisi düzenledi


Osmaniye Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi Drama Atölyesi Öğrencileri tarafından II. Şiir Dinletisi düzenlendi.

Osmaniye Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi Drama Atölyesi haftasonu grubu da “şiir dinletisi” düzenledi. 3. Sınıf öğrencilerinin ağırlıklı olduğu hafta sonu grubu, öğretmenleri Ahmet Doğru rehberliğinde çocuk şiirlerinden seçtikleri dokuz şiiri, ezberleyip dramatize ederek okudular.

Cahit Sıktı Tarancı, Arif Nihat Asya, Gökhan Akçiçek, Saadettin Kaplan gibi önemli şairlerin çocuk şiirlerden seçilen “Affan Dede”, “Çocuk ve Ağaç”, “Kuşları Kardeş Bildim” gibi önemli çocuk şiirleri sahnelendi. Özellikle Saadettin Kaplan’ın “Kurbağa Kardeş” ve “Samur Kedim” şiirleri büyük ilgi gördü. Daha sonra haftasonu drama grubu öğrencileri koro halinde Barış Manço’nun “Arkadaşım Eşek” şarkısını söylediler.

Sunuculuğunu yine drama grubu öğrencilerinden Irmak Öztürk ve Ayşegül Hifa Ünsal’ın yaptığı dinleti büyük ilgi gördü.

Programı hazırlayan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ahmet Doğru, “Dinletilerimiz devam edecek. Şiirin güzelliği ile hayatımızı süslemeye, zamanımızı değerlendirmeye çalışacağız. Şiir Dinletimizin üçüncüsü de velilerimiz için olacak. Onun için de çalışmalara başladık” dedi.

The post Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri şiir dinletisi düzenledi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.