Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Bin 100 kişiye kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi verildi


Vali Ömer Faruk Coşkun’un eşi Sevilay Coşkun Hanımefendi öncülüğünde yürütülen “Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum” projesi kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı doğrultusunda Yunus Emre İlkokulunda yapılan etkinlikte alanında uzman kişiler tarafından bilinçlendirme ve farkındalık arttırma eğitimi verildi.

Eğitim toplantısına Sevilay Coşkun Hanımefendi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, eğitimciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, “Osmaniye Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Anadolu irfanında müstesna bir yere sahip olan kadınların ve tüm bireylerin toplumda etkin bir rol alması, toplumla uyum içinde yaşayabilmesi, haklarını bilmesi ve kullanabilmesi için farklı hedef kitlelere yönelik farkındalık çalışmalarımız sürdürülecektir. Ailenin korunması, kadının güçlendirilmesi, varoluşsal değerine yönelik farkındalığının arttırılması, sevgi, saygı, merhamet gibi tüm ahlaki meziyetlerin toplumumuzda vücut bulmasını sağlamayı hedefliyor ve eğitim çalışmamızın verimli olmasını temenni ediyorum. “ dedi.

Coşkun, 2018 yılı Nisan ayından itibaren başlatılan proje kapsamında 1099 kişiye eğitim verildiğini kaydetti.

Programda, toplumsal cinsiyete dayalı çocuk gelişimi, okul-aile-çocuk ilişkisi, erken yaşta evlilik ve kadın sağlığı, öfke kontrolü ve aile içi iletişim, kadına yönelik şiddetle mücadele, aile içi şiddetin önlenmesinde emniyetin rolü konularında vatandaşlara bilgi verildi.

Çalışma grubunun Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nden iki öğretim görevlisi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden iki öğretmen, İl Sağlık Müdürlüğü’nden iki doktor, İl Emniyet Müdürlüğü’nden iki polis memuru, ŞÖNİM’ den bir psikolog, bir sosyal çalışmacı ve bir sosyologdan oluştuğu belirtildi.

The post Bin 100 kişiye kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi verildi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.