Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut


Osmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından başlatılan “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” sloganıyla başlatılan Kitap Toplama Kampanyası kapsamında köy okullarına dağıtılmak üzere 200 kitap toplandı.

Fotoğraf Sanatçıları Dernek Başkanı Murat Anıl öncülüğünde, Dernek yönetimi ve Fotoğrafçılık kursuna katılan kursiyerlerle birlikte başlatılan kampanyada toplanan kitaplar köy okullarına dağıtılıyor.

Amaçlarının, imkanları sınırlı olan köy okullarındaki kütüphaneler için hikâye, masal ve roman kitapları toplayarak öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak ve okuldaki öğrencileri bu tür konularda duyarlı hale getirmek olduğunu belirten Anıl, “Geçtiğimiz günlerde Osmaniye Kırıklı Kanlıgeçit Okulunda birinci sınıf ve altıncı sınıf öğrencilerine kitap dağıtımı yaptık. En kısa zamanda bizlerden kitap bekleyen köy okullarına ’da kitap yardımı yapmaya davam edeceğiz. Biz sadece aracıyız, olandan alıp olmayana iletiyoruz. Kampanyamız sayesinde halkımızın evlerinde kullanmadığı kitaplar bu sayede ihtiyaç sahibi köy okullarındaki çocuklarımıza ulaşarak değerlendirilmiş oldu. Öğrencilerimizin sevinçleri paha biçilmez güzellikte, Halkımızın ve kursiyerlerimizin kampanyamıza göstermiş olduğu duyarlılıktan ilgiden dolayı katkı sağlayan yardım eden herkese çok teşekkür ederim” dedi.

The post Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.