Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Bocce şampiyonları belli oldu

Merkez Kapalı Spor Salonu arkasındaki Bocce sahasında yapılan müsabakalar 5 gün sürdü. 

Yarışmalar sonunda, Bocce Genç Erkeklerde, Düziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1’inci, Osmaniye İmam hatip lisesi 2’nci, Toprakkale Şehit İbrahim Etiz Anadolu Lisesi 3’üncü ve Şehit Mehmet Karacatilki İmam Hatip Lisesi 4’üncü oldu. Bocce Genç Kızlarda ise Bahçe Anadolu Lisesi 1’inci, Adil Karagöz Lisesi 2’nci, Kadirli Savrun lisesi 3’üncü ve Tosçelik Lisesi 4’üncü oldu. 

Dereceye giren öğrencilere Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Ocakoğlu tarafından kupa ve madalyalarını takdim edildi. 

Bocce Bowling Dart Federasyonu İl Temsilcisi Hüseyin Danış, yaptığı açıklamada, kentte gençler bocce müsabakalarının 5 gün sürdüğünü belirtti.

Öğrencilerin bocce sporuna ilgisinin arttığını ifade eden Danış, “Okul sporları bocce il birinciliği müsabakalarında, kızlarda 4 gruptan 12 takım, erkeklerde 8 grupta 24 takım mücadele etti. Burada derece elde eden öğrencilerimiz bölge şampiyonasına gidecekler. Heyecanlı müsabakalar oldu. Bizlere desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu’na ve müsabakada görev alan hakem arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.