Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Camiler, ilk Cuma Namazına hazırlanıyor


Osmaniye Belediyesi, ilk Cuma namazı için camilerde dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriyor.

Osmaniye’de vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına azami riayet ederek ve maskeli bir şekilde abdestlerini evlerinde alarak iki buçuk ay aradan sonra cemaatle, kendi getirdikleri seccade üzerinde ve Osmaniye İl Müftülüğünce belirlenen, camilerin avlusunda Cuma namazını eda edebilecek.

Osmaniye Belediyesi, korona virüsün (Kovid-19) yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında mart ayından bu yana toplu olarak ibadete ara verilen camilerde 29 Mayıs’ta kılınacak ilk Cuma namazı için dezenfekte çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Osmaniye’de korona virüse alınan önlemler kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı açık alanlar ile cadde ve sokakları düzenli olarak dezenfekte edilmeye devam ederken yeniden ibadete açılacak camilerde de Osmaniye İl Müftülüğü ile koordineli şekilde Cuma namazı kılınacak camilerin içi ve avluları dezenfekte yapılarak hijyenik hale getiriliyor.

Osmaniyeli hemşerilerimizin sağlığı için günün her saati sahadayız diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Korona virüs belasının ilk çıktığı günden itibaren belediye olarak kentimizin her alanında mücadelemizi ara vermeden ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Tedbirler kapsamında toplu olarak ibadete ara verilen camilerimizde ise valiliğimiz ve il müftülüğümüzle koordinasyon içerisinde ilk Cuma namazı için hazırlıklarımız süratle devam ediyor. Hemşerilerimizin sağlığı için dezenfekte ve hijyen çalışmalarımız tamamlandıktan sonra inşallah sosyal mesafe kurallarına da riayet ederek namazımızı kılacağız. Bizler Belediye olarak tüm çalışmalarımızı ve tedbirlerimizi alıyor ve siz kıymetli vatandaşlarımızın alınan kararlara ve uyulması gereken kurallara riayet etmelerini istirham ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

The post Camiler, ilk Cuma Namazına hazırlanıyor appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.