Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Cebelibereket Şehitlik Camisi’nin temeli 7 Ocak’ta atılacak

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Asri mezarlık önünde yapılacak olan Cebelibereket Şehitlik Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Ziyarette İl Müftüsü Ali Çakmak‘ta hazır bulundu.

Dernek yönetimi tarafından hazırlanan sunumu izleyen Yılmaz, Osmaniye için büyük ihtiyaç olan bu Cami’nin en kısa zamanda tamamlanması için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etti.

Osmaniye asri mezarlık önünde kapsamlı bir camiye ihtiyaç olduğunu bu ihtiyacın şehir halkı tarafından hep dile getirildiğini belirten Dernek Başkanı Mustafa Yılmazer, “En çok şehit veren bir il olarak şehitlerimizin cenaze namazlarını kılarken utanıyoruz, şehir eşrafından birçok insanın cenazeleri buradan kaldırılıyor, bu tablo şehrimize yakışmıyor, hepimiz sorumluluk alarak bir an önce bu Cami’yi tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

Dernek 2. Başkanı Mehmet Gürbüz ise “O bölgede geçmişimiz olan mezarlıklar ve geleceğimiz olan okullar var bu açıdan bakılınca da konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Ayrıca yol kavşağında olması sebebiyle de burada yapılacak Cami’nin önemi bir kat daha artmaktadır. Osmaniye’mize bu eseri kazandırmak için yola çıktık, İnşaallah hayırseverlerin katkılarını bekliyoruz” diye konuştu. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.