Osmaniye'nin Yeni Ekranı

CHP’den CGC’ye ziyaret


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye İl Başkanı Mehmet Aşık, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyetini (CGC) ziyaret etti.

CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ali Cihangir, CGC Ali Türkmen salonunda gerçekleşen ziyarette yaptığı açıklamada, başkan Aşık’ı tebrik ederek görevinde başarı diledi.

Kentte yaşanan sorunların gündeme getirilmesinde siyasilerin önemli rol sahibi olduğunu ifade eden Cihangir, “Kentimizde yerel yönetimlerin yapmış olduğu hizmetleri, yanlış ve hataları, daha yaşanabilir bir kent için yapılması gerekenleri gündeme getirmek, bunları basın yoluyla paylaşmak siyasi parti temsilcilerin önemli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Özellikle muhalefet partilerin yereldeki yetkilileri yaşadıkları şehirde sorunları gündeme getirmeli, bu bilinçle sorumlulukla hareket etmelidir” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Mehmet Aşık, politikanın toplumu yönetme sanatı olduğunu belirtti.

CHP’nin ülkede ve yerelde iktidar olmak için yola çıktığını ifade eden Aşık, “Siyasetçi topluma yön verirken toplumda kutuplaşma varsa, gelir adaletsizliği varsa, barış ve huzur yoksa o siyasetçinin topluma bakış açısı yanlıştır. Siyasi partilerin kuruluş amacı iktidar olmaktır. Bizimde amacımız hem yerelde hem de genelde iktidar olmak. Onun için bu yola çıktık. Şu an var olan iktidarın yaptığı yanlışları söylemek, eleştirmek bizim yani ana muhalefet partisinin görevidir. Biz politikamızı değişim üzerine planladık. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım bir değişim arzusunu gördük ve hem yönetimde hem de zihniyette değişim parolasıyla yola çıktık. İktidar olabilmek için halka yakın olmak, onlarla sürekli temas halinde olmak gerekir. Yeni projelerle halkımızın karşısına çıkıp desteklerini almaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

The post CHP’den CGC’ye ziyaret appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.