Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Covid-19 temaslı numune alma çalışmaları devam ediyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Osmaniye‘de 55 filyasyon ekibinin kentin her noktasında büyük bir titizlikle  çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.


Öznavruz, Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 110 sağlık personelinden oluşan 55 Filyasyon Ekibinin Toplum Sağlığı Merkezleri ve İlçe Sağlık Müdürlükleri koordinesinde her gün büyük bir titizlikle Filyasyon çalışması için sahaya çıktığını kaydetti.
İşlerini büyük bir titizlikle yapan Filyasyon Ekibi, Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerin verdiği bilgilerden yola çıkarak bu hastaların temas ettiği kişileri ilk etapta Cep Telefonları ile arayarak  irtibata geçiyor. Pozitif vakalar ile yapılan görüşme sonucunda adres bilgileri alınan temaslılar evlerinde 24 saatlik sürede büyük bir titizlikle ziyaret ediliyor.


Filyasyon ekiplerimiz  Covid-19 ile mücadelede önemli bir görev üstlenmektedir. Sağlık çalışanlarımız 7 gün 24 saat, hafta sonu, gece, gündüz, bayram, tatil demeden fedakarca çalışıyor. Vatandaşlarımızın da kontrollü sosyal hayat dediğimiz bu döneme maske mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ettiklerinde bu işin üstesinden geleceğimize inanıyoruz.
Koronavirüs hastalığını önlemek için sadece sağlık çalışanlarının çabasının yeterli olmayacaktır.


Tüm Hemşerilerimizi vatandaşlık bilinci içerisinde Filyasyon Ekiplerimize destek olmaya, Maske-Mesafe-Temizlik kurallarına uymaya davet ediyoruz.


Leave A Reply

Your email address will not be published.