Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Cumhuriyet, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolüdür


Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Coşkun, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ncı yıldönümünün büyük bir coşku ve heyecanla kutlandığını belirtti.

Milletçe duygu birliğini büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugünün, bizi biz yapan değerleri daha gür sesle tekrar etme günü olduğunu ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

“Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, vatandaşlarımızın ekonomik refahını hedef alanlara karşı tek yürek olduğumuzu gösterme günüdür. “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” ilkesiyle gücünü milletten alan Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Milli mücadele, bunun en güzel ifadesidir. Bir milleti köklerinden koparıp yok etmeye kalkanlara karşı canını siper eden, bir karış toprağını kimseye bırakmayan aziz milletimizin kahramanlığı Cumhuriyet’in değer ve kazanımlarının kalplerde yer bulduğunun ve benimsendiğinin en açık göstergesidir.

Hiç şüphe yok ki, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını korumak, el birliği ve gönül birliği ederek ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, bu mirası gelecek kuşaklara teslim etmek bizlere düşen en büyük görevdir.

İnanıyorum ki; Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz genç nesillerin omuzlarında daha da yücelecek ve ülkemiz muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacaktır. Unutulmamalıdır ki; Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el ve gönül birliği halinde çalışmak bu cennet misali ülkemizi bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, vatan bayrak ve mukaddesatı uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor, tüm Osmaniyeli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.”

The post Cumhuriyet, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolüdür appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.