Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Cumhuriyetin 96. yaşını gurur ve sevinçle kutluyoruz


Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetin 96.yaşını büyük bir gurur ve sevinçle kutlandığını belirtti.

Albak, mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin verdiği destansı bir mücadele sonucunda Cumhuriyetin ilan edildiğini hatırlattı.

Yedi düvele karşı verilen kutlu bir mücadele sonucunda kazanılan zaferle Türk Milletinin yaşam tarzı olan bağımsızlık elde edildiğine dikkat çeken Albak, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet’i gelecek nesillere emanet eden Atatürk’ün bu emanetine sahip çıkmak Türk gençliğinin görevidir. Biz eğitimcilere düşen ise fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular yetiştirmektir.
Geçmişte olduğu gibi bugünlerde de ülkemiz üzerinde kirli oyunlar oynanmaktadır, gelecekte de bu oyunlar oynanmaya devam edecektir. Beş bin yıllık devlet geleneğine sahip olan; tarih yapmış, tarihin akışını değiştirmiş büyük bir milletin evlatları olarak oynanan oyunlara, kardeşliğimize, birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik saldırılara asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, geçmişinden aldığı güç ve bilimin ışığında çağdaş dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği kararlı mücadeleyi sürdürecektir. Cumhuriyetin ilanına giden yolda Anadolu’da yanan küçük çoban ateşlerini büyük bir yangına çevirip, bu kutlu mücadeleyi başlatan ve bu günleri bizlere armağan eden Mustafa Kemal’i Atatürk’ü ve Milli Mücadelenin bütün kahramanlarını, vatan ve bayrak için toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

The post Cumhuriyetin 96. yaşını gurur ve sevinçle kutluyoruz appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.