Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Depremzede bebeğin özel maması, Belediye tarafından temin edildi

Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde ikamet eden Melike ve Metehan Yıldırım çiftinin prematüre doğan bebekleri Şükran Aden Yıldırım’ın ihtiyacı olan özel mama, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’nın talimatı ile kısa sürede bulunup, aileye ulaştırıldı. 

Yıldırım çifti, mamayı alacak durumda olduklarını ancak deprem nedeniyle birçok yerin kapalı olmasından dolayı temin edemediklerini belirterek, “Sosyal medyada paylaşım yaptık, sesimizi birçok yerden duyup mama göndermek isteyen oldu. Ancak bizim bebeğimiz prematüre dünyaya geldiği için özel bir mama gerekliydi. Osmaniye Belediyesi tarafından temin edilen mama bizlere ulaştırıldı. Belediye Başkanımız Kadir Kara ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz, Allah hayırlarını kabul etsin” dedi. 

SOSYAL MEDYADAN MAMA İÇİN DESTEK İSTEDİLER

Melike ve Metehan Yıldırım çiftinin 5 Kasım’da Adana’da özel bir hastanede ‘Şükran Aden’ ismini koydukları bebekleri dünyaya geldi. 33 haftalık prematüre doğan Şükran Aden, yaklaşık bir ay kuvözde kaldıktan sonra Düziçi İlçesi Boğaziçi Mahallesindeki evlerine getirildi. 6 Şubat’ta sabah saat 04.17’de meydana gelen depremde evleri zarar gören çift, bebeklerini de alarak Atalan Beldesindeki müstakil olan baba evine geldi. Yıldırım çiftinin bebeklerinin beslenmesi için kullandıkları özel mama azalınca, temin etmek için arayış içerisine girdiler. Birçok yer kapalı olduğu için ve kargo ile gönderim olmadığı için çift, sosyal medyadan paylaşım yaparak özel mama olan ailelerin kendilerine ulaşmalarını istediler. Ülkenin birçok yerinden mama desteği için aileye ulaşılırken, Osmaniye Belediyesi de yardım çağrısı üzerine harekete geçti. 

BAŞKAN KADİR KARA’NIN TALİMATI İLE ÖZEL MAMA KISA SÜREDE TEMİN EDİLDİ

Belediye Başkanı Kadir Kara’nın talimatı ile istenilen özel mamadan 4 paket temin edildi. Mamalar ile birlikte ‘Hoş geldin bebek’ paketi ve diğer hediyeleri alan ekipler, Düziçi İlçesi Atalan Beldesine giderek, Şükran Aden bebeğin beslenmesi için ihtiyaç duyulan mamaları ulaştırdılar. 

BABA YILDIRIM’DAN BAŞKAN KARA’YA TEŞEKKÜR

Baba Metehan Yıldırım, deprem dolayısıyla tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Ülkemizin başı sağ olsun. Osmaniye Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya çabası ve uğraşları için,  duyarlı davranışı için çok teşekkür ediyorum. Mamamızı bulamıyorduk evet ve zaten afetten önce de zor bulunan bir mamaydı. Maddi sıkıntıyla alakası yok, ne kadar çok paranız olursa birle bu mamayı bulamıyorsunuz. Tedarikte problem vardı ve afetten sonra daha da fazla olmaya başladı. Kadir Başkanımız sağ olsun uğraşmış, erişmiş ve mamayı bulmuş. Kendisine bu vesile ile çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, Allah yardımlarını kabul etsin.” Dedi. 
Baba Yıldırım, ihtiyaç duyulan mamanın prematüre doğan bebekler için özel olduğunu belirterek, “Bu baba bebeğimizin hem beslenmesi hem de bağırsaklarının düzgün çalışmasına uygun bir mama. Biz o yüzden bu mamayı kullanıyoruz.” Diye konuştu.  

BAŞKAN KADİR KARA, YILDIRIM AİLESİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 33 haftalık prematüre doğan Şükran Aden bebeğin annesi Melike Yıldırım ile görüşerek, “Vatandaşlarımıza gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde, bu afet koşullarında yanlarında olmaya ve onlara hizmet vermeye çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz.” dedi. 

Şükran Aden bebeğin ihtiyacı olan özel mama isteğinin kendilerine ulaşır ulaşmaz şehir dışından temin edildiğini belirten Başkan Kadir Kara, “Arkadaşlarımız temin edilen mamayı hemen getirdiler ve bugünde sizlere teslim ettiler. Bu bizim görevimiz, her zaman sizlerin yanınızdayız, bunu bilin. Bizim varlık sebebimiz sizlere hizmet edebilmektir. Herhangi bir ihtiyacınız olduğu zaman çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz. Evladımız için ne gerekiyorsa elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımızı bilmenizi isteriz.” diye konuştu.   

Anne Melike Yıldırım’da Başkan Kadir Kara’ya yardımları ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.