Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Depremzede çocuklar için “Çocuk Oyun Otobüsü” hazırlandı

İlk durağı olan Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde yaşamlarını sürdüren çocukları ağırlayan oyun otobüsü, depremzede çocukların motivasyon kaynağı haline geldi. 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerden etkilenen 11 kent arasında yer alan Osmaniye’de yaralar sarılmaya devam ediyor. Özellikle depremden etkilenen çocukların yaşadıklarını atlatabilmesi için depremin ilk gününden beri sahada olan Osmaniye Belediyesi ekipleri çocukların yüzlerini güldürebilmek için durmaksızın çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Osmaniye Belediyesi depremzede çocukların yaşadıkları travmaları daha da hızlı atlatabilmeleri adına çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. 

Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlanan Çocuk Oyun Otobüsü, yaşanan deprem sonrasında oluşturulan toplu yaşam alanlarında hayatlarını sürdüren çocukların motivasyon kaynağı olması için yollara düştü. İlk durağı Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Remzi Özer Yatılı Bölge Ortaokulu olan oyun otobüsü, depremden etkilenen misafirlerini ağırlamaya başladı. Okul bahçesinde kurulan çadırlarda kalan çocuklar Osmaniye Belediyesi personelleri gözetiminde otobüs içerisinde bulunan oyuncaklarla keyifli dakikalar geçirdi. 45 çocuğun aynı anda hem zeka oyunları hem de resim çizip boyama etkinliği yapabildiği oyun otobüsünde çocukların okuma alışkanlığına devam edebilmesi için de okuma alanı da bulunuyor. Personellerin gözetimde oynadıkları oyunlarla keyifli dakikaları geride bırakan çocuklar günü çalınan müzik eşliğinde hep birlikte oyun oynayarak sonlandırıyor. 

Oyun otobüsüyle depremi unuttuklarını dile getiren çocuklar, “Depremden sora evimizde kalamıyoruz. Remzi Özer Yatılı Ortaokulu bahçesinde kurulan çadırlarda kalıyoruz. Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlanan Çocuk Oyun Otobüsü geldi. Ablalarımızın gözetimde burada oyunlar oynuyoruz. Motivasyonumuz düşük olduğu için motivasyonumuzu yükseltiyor. Çok keyif alıyoruz. Depremi unutuyoruz. Rahatlıyoruz” dediler. 
 

Leave A Reply

Your email address will not be published.