Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Doğru izolasyon, hastalığı önlemede hayati öneme sahip

Sumbas ilçesinde Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında hastalığa yakalananların temasta bulunduğu kişilere ulaşan filyasyon ekipleri, çalışmalarına ara vermeden büyük bir titizlikle gece gündüz sürdürüyor.


Filyasyon ekiplerini Covid-19 ile mücadelede önemli bir görev üstlendiği ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Öznavruz “Sumbas Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapan filyasyon görevlileri, Covid-19 testi pozitif çıkan kişilerin verdiği bilgilerden yola çıkarak bu hastaların temas ettiği kişileri ilk etapta Cep Telefonları ile aramakta, adres bilgileri netleştirilen şüpheli temaslılar da gün boyu 24 saatlik sürede evlerinde büyük bir titizlikle ziyaret edilmektedir” dedi.
Sağlık çalışanların 7 gün 24 saat, hafta sonu, gece, gündüz, bayram, tatil demeden fedakarca çalıştıklarını kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Öznavruz “Filyasyon ekiplerimiz elde ettikleri doğru bilgiler ile doğru kişiyi izole ettikleri zaman birçok insanın hastalığa yakalanmasının da önüne geçilmekte, hatta bulaşma olduktan sonra kaybedeceğimiz hayatların da önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır. Filyasyon ekiplerimiz Covid-19 ile mücadelede önemli bir görev üstlenmektedir. Sağlık çalışanlarımız 7 gün 24 saat, hafta sonu, gece, gündüz, bayram, tatil demeden fedakarca çalışıyor. Vatandaşlarımızın da kontrollü sosyal hayat dediğimiz bu döneme uyumlarıyla birlikte bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. Tüm vatandaşlarımızı sosyal mesafe kuralına uymaya, maske takmaya, temizliğe dikkat etmeye ve filyasyon Ekiplerimize gerekli desteği vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


Leave A Reply

Your email address will not be published.