Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Durdurulan araçtan 5 kilo patlayıcı ve mühimmat çıktı


Osmaniye’de polisin şüphe üzerine durdurduğu otomobilden patlayıcı madde, tabanca fişeği, alıcı verici devre ve elektrikli kapsül ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü “PKK/KCK Terör örgütüne üye olmak, Örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma ve el değiĢtirme 6136 sayılı kanuna muhalefet” suçundan tutuklandı.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekiplerince PKK/KCK Terör Örgütünün Eylem ve faaliyetlerine ilişkin çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, E 90 Otoyolu üzerindeki bir dinlenme tesisi üzerinde gerekli çevre güvenliği alınarak şüpheli araç ve şahıslar üzerinde yapılan uygulamada, Gaziantep istikametinden Adana’na yönüne gitmekte olan bir otomobil şüphe üzerine durduruldu.

Araçta yapılan aramada içerisine gizlenmiş vaziyette 1 adet tabanca bu tabancaya ait 1 adet susturucu, 10 adet susturucu için kullanılan aparat, 3 adet şarjör, 48 adet 9 mm çapında fişek ile 5 kilogram ağırlığında patlayıcı madde, 1 adet Üzerinde herhangi bir ibare bulunmayan alıcı verici devre, 5 adet elektrikli kapsül ele geçirildi. Araçtaki sürücü ile birlikte 6 kişi ise sorgulanmak üzere gözaltına alınarak TEM Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığınca “PKK/KCK Terör örgütüne üye olmak, Örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma ve 6136 sayılı kanuna muhalefet” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında adli makamlara sevk edilen şüphelilerden M.Y., V.T., M.H ve F.O. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanırken, H.Ç. ve Ü.R. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

The post Durdurulan araçtan 5 kilo patlayıcı ve mühimmat çıktı appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.