Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Düziçispor FK, 9 Haziran’da başlayacak BAL’de ilk haftayı Bay geçecek

Osmaniye’yi Düziçi Spor Futbol Kulübünün temsil ettiği 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi Ankara’da yapıldı.


266 takımın katılımıyla oynanacak Osmaniye’nin tek takımla temsil edileceği BAL sezonu için, Covid-19 riskinin devam ettiği süreçte daha önce açıklanan statü ve tarihlerde başlatılamaması üzerine bu sezon lige katılamayacağını belirten 158 kulübün haklarının saklı tutulmasına karar verildi ve lige katılacağını belirten 108 kulübün oynayacağı 3 ve 4 takımlı 32 grubun kura ve fikstür çekimi yapıldı.


Osmaniye’den 1 takım katıldı, 1 takım katılmadı


Yeni sezonda Osmaniye’yi BAL’da Düziçispor Futbul Kulübü temsil edecek. Ligi şampiyon olarak bitiren Sitespor lige katılım ücretini yatırmadığı küme düşmüş sayıldı.


Düziçispor Futbul Kulübü 3.Bölge 6.Grupta yer aldılar. Osmaniye temsilcisi Düziçi Spor FK, Mersin Temsilcisi İdman Yurdu 1925 ile Nevşehir Temsilcisi Suvermez Kapadokyaspor ile gruptan çıkma mücadelesi verecek.


5 ve daha fazla takımla lige katılan İstanbul, İzmir, Kocaeli, 09 Haziran 2021 Çarşamba günü başlayacak. Bursa ve Diyarbakır takımları grup belirleme kuraları çekerken, tüm grupların fikstür çekimi de tamamlandı.


Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak lig müsabakaları Grup müsabakalarının tamamlanmasından sonra grup birincisi olan 32 takım tek maç eleme usulü çeyrek, yarı ve final müsabakalarını oynayacak.


8’er takımlı 4 bölgede oynanacak çeyrek final müsabakaları öncelikle 1. ve 2., 3. ve 4., 5. ve 6. ve 7. ve 8. grup birincilerinin çeyrek final müsabakaları oynamasıyla, (1-2) galibinin (3-4) galibi ile, (5-6) galibinin, (7-8) galibi ile yarı final müsabakaları oynayacak. Yarı final müsabakalarının galipleri ise tek maç eleme usulü final müsabakası oynayacak. 4 Bölgenin birincisi olan 4 takım TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.


Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu genel merkezinde yapılan fikstür çekiminde TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan statü hakkında bilgilendirme yaptı. Kura ve fikstür çekimini BAL Koordinatörü Fahrettin Eserdi yönetti.


DÜZİÇİSPOR FK İLK HAFTAYI BAY GEÇECEK


Fikstür çekimin ardından Osmaniye Temsilci Bay Geçerken İdman Yurdu 1925 ise Nevşehir Temsilcisi Suvermez Kapadokyaspor’un konuğu olacak.
Leave A Reply

Your email address will not be published.