Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Düziçispor FK’dan ‘Amine Sultan’a Umut Ol’ kampanyasına anlamlı destek

Osmaniye’yi Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Düziçispor FK, Türkoğlu Belediyespor ile oynadığı hazırlık maçına Düziçi ilçesinde yaşayan SMA hastası bebeğe destek olmak amacıyla “Amine Sultan’a Umut Ol” yazılı tişörtlerle çıktı.


Düziçispor FK Başkanı Fatih Topal Amine Sultan umut ol’ kampanyasını güncel tutmak farkındalık oluşturmak amacıyla maçlara ısınmaya ve üzerinde ‘Amine Sultan için bende varım. SMA TİP 1 hastalığı ile mücadele eden Amine Sultan’a sende umut ol’ yazısı ile çıktıklarını söyledi.
Başkan Topal “Amine Sultan kardeşimize geçmiş olsun. İnşallah Rabbim acil şifalar verir. Bugün kadar ilimizde medya kuruluşları ve yürütülen kampanyalarla Amine Sultan’ımıza deste olan herkese teşekkür ediyoruz. Memleket olarak , ülke olarak zaten yardıma muhtaç olan herkes için elini taşın altına gücü nispetinde destek oluyor. Yürütülen kampanya sürecinde düzenlenen kermeslerde kimi el emeği göz nuru hazırladığı el işleri ile, kimi esnafımız tezgahında bulunana ürünü ile yardımı koşuyorlar. Biz alanımız olan spor sahasından destek oluyoruz. Spor sahasında yaşayan ve günün büyük bir bölümü spor alanlarında yaşayan kişiler olarak bu yürütülen kampanyaya nasıl destek oluruz dedik. Sporcu arkadaşlarımızla kulüp müdürümüz Resul Özdil beyle beraber ‘Amine Sultan umut ol’ kampanyasını güncel tutmak farkındalık oluşturmak amacıyla maçlara ısınmaya ve üzerinde ‘Amine Sultan için bende varım. SMA TİP 1 hastalığı ile mücadele eden Amine Sultan’a sende umut ol’ yazısı ile kızımızın resmi bulunduğu tşörtlerle çıkmaya karar verdik. Ligde rakiplerimizle Mersin’de, Nevşehir’de ve iç sahada oynayacağımız maçların yanı sıra eksiklerimizi gördüğümüz bölge takımları ile Kahramanmaraş, Gaziantep, Adana, Hatay gibi illerde oynayacağımız maçlarda giyerek kampanyayı daha geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz. Maddi olarak kızımızı rakamı bizde kalmak üzere destekte bulunduk. Ayrıca “Amine Sultan’a umut ol” projesi kapsamında yürütülen kermeslere katılarak kulübümüz ihtiyaçlarını temin ederken destek amaçlı Düziçispor FK adı ve amblemi bulunan Maske, Forma ve atkıyı kermes tezgahında yer almasını sağlayarak destek olmaya çalıştık. Bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz” dedi.


Kampanyaya desteklerinden dolayı Düziçispor Futbol Kulübüne teşekkür Amine Sultan’ın inşaat işçisi babası İdris Beyazdurna doğduktan 3 ay sonra Adana Şehir Hastanesi’nde ‘spinal musküler atrofi’ (SMA) teşhisi konulduğunu ifade etti.


Aile, 15 aylık minik kızlarının yaşayabilmesi için gerekli olan tedavinin sadece yurt dışında yapıldığı kaydeden Baba Beyazdurna en son dubaiden bir milyon sekizyüz euroluk bir teklif aldıklarını yürütülen kampanyalarla verilen desteklerle yüzde 37’lik dilime ulaştıklarını kaydetti.
Yurt dışında yapılan tek dozluk gen tedavisi uygulanması için “Amine Sultan’a Umut Ol” isimli kampanya 12 aydır içinde olduklarını ifade eden baba Beyazdurna 8-10 aylık bir zamanda tedavinin yapılmadığı takdirde Amine Sultan’ın yaşama tutunma şansının kalmayacağı söyledi.


Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde yaşayan ve SMA tanısı konulan Amine Sultan’ın tedavisi için başlatılan yardım kampanyasına Osmaniye Valiliği’nden alınan resmi izinle devam ettiğini açıklayan Beyazdurna “Amine Sultan’a Umut Ol kampanyası düzenleyerek hayırseverlerimizin katkıları ile yavrumuzu yurt dışında tedavi ettirmek için Valilik iznimizi aldık çok şükür. Artık yaptığınız yardımlarınız Valilik kontrolünde olup, Amine Sultan için yaptığınız yardımlar resmi kurum altında kayıt altına alınacaktır. Çocuğumuzun tanısı konulduktan buyana yardım yapan bütün insanlardan Allah razı olsun. Allah kimsenin evladını bu hastalıkla sınamasın. Dualarınız ve yardımlarınız sayesinde inşallah Amine Sultan’a Umut, Nefes olacağız.”


Amine Sultan için tüm vatandaşlardan yardım isteyen inşaat işçisi babası İdris Beyazdurna, şöyle konuştu: “Yavrumun ölmesini istemiyorum, çok zor durumdayız. Benim bu parayı bir şekilde toplamam gerekiyor yoksa yavrum ölecek. Tüm hayırseverlerden ve devletimizden yardım bekliyorum.”


Leave A Reply

Your email address will not be published.