Osmaniye'nin Yeni Ekranı

El emeği kadın üretici pazarı Cumartesi açılıyor


Osmaniye Belediyesi’nin el emeği kadın üretici pazarında stant açmak için yaklaşık 130 Osmaniyeli kadın başvuru yaptı.

‘El Emeği Göz Nuru, Üretimden Aile Ekonomisine’ sloganıyla hizmet vermeye başlayacak olan El emeği kadın üretici pazarı her Cumartesi 08.00 ila 18.00 saatleri arası Atatürk Caddesi Sanayi yolu kavşağında bulunan kapalı semt pazarında kurulacak.

Kurulacak olan kadın üretici pazarında Osmaniyeli kadınlar kendi ürettikleri el emeği ürünlerini satarak aile bütçesine katkı sağlayabilecekler.

Osmaniye Belediyesine başvuruda bulunan kadınların satış yapacakları stant numaralarının belirlenmesi ve bilgilendirme amaçlı Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer; “Osmaniyeli kadınlarımız için kuracak olduğumuz kadın üretici pazarımızı bu cumartesi günü açıyoruz. Bu projedeki temel amacımız kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda daha güçlü olmasını, ayaklarının üzerinde daha dik durmalarını ve halkımızın aracısız daha sağlıklı ve daha ekonomik ürünlere sizler sayesinde ulaşabiliyor olabilmesini sağlamaktır. Kadın üretici pazarımızın tüm kadınlarımıza ve Osmaniyemize hayırlı olmasını diliyor, katkı ve katılımlarınız için Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara adına teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Girişimci ve Üreten Kadınlar Derneği Başkanı Havva Saçıkara Çetin ise konuşmasında; “Sayın Belediye Başkanız Kadir Kara’yı ziyaretimizde Osmaniyemizin kadınlarının böyle bir yere ihtiyacı ve talepleri olduğunu iletmiştik. Kendileri bizlere öncelikli projelerinin arasına alacağını söylemişti. Osmaniyeli kadınları yalnız bırakmayarak verilen sözün yerine geldiğini görüyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya tüm kadınlarımız adına ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

The post El emeği kadın üretici pazarı Cumartesi açılıyor appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.