FETÖ Konusunda Bahçeli’nin Tespit ve Önerileri Önemli

TBMM’de MHP grubu adına konuşan Ruhi Ersoy, FETÖ konusundaki itiraflar, iftiralar, suçlamalar vb. konularda Devlet Bahçeli’nin tespit ve önerilerinin sorunun çözümü açısından önemli olduğunu söyledi.

Ersoy, bir öğretim üyesi olarak söz konusu olay ile ilgili derin bir üzüntü duyduğunu, özellikle üniversitelerin benzeri olaylarla gündeme gelmesinin toplumu derinden sarstığını belirtti.

Ersoy, “üniversitelerin farklılıkların birlikteliği ile ortak akıl ve etik değerler, evrensel normlar doğrultusunda aydınlanmayla ismi müsemma kurumlar olması gereken yerlerdir diyerek toplumsal sorunlara çözüm üretmesi gereken yerler sorunun bir parçası olmaya başlamışlarsa orada iyi gitmeyen, doğru gitmeyen şeyler, ihmaller vardır” dedi.

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin en son TBMM’de gerçekleştirdiği grup toplantısındaki konu ile ilgili tespit ve önerilerini hatırlatan Ersoy, FETÖ konusundaki itiraflar, iftiralar, suçlamalar vb. konularda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tespit ve önerilerinin sorunun çözümü açısından önemli olduğunu söyledi.

Ersoy, maddeler halinde kamu bürokrasisinin dikkatine sunulan tespit ve yapılması gerekenler halen aktif olan kripto FETÖ’cülerin oyunlarını bozmada etkili olacaktır dedi.

Ersoy, farklı üniversitelerde de çeşitli saldırı, cinayet vb. adi suçların, olaylarının yaşandığını hatırlatarak YÖK başkanlığı, YÖK Denetleme Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı üniversiteleri yakından takip etmeli diyerek ve yetkili makamlarda ilgili alanların uzmanı ehil kişilerin görevlendirilmesi gerekmektedir dedi.

YÖK Başkanlığının olay sonrası olağanüstü toplantı kararı aldığını hatırlatan Ersoy, YÖK’ün Denetleme Kuruluna sadece akademik kökenli kişilerin değil, bürokrasiden denetleme konusunda uzman kişilerin de görevlendirilmesinin olumlu olacağını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

whatsaap