Osmaniye'nin Yeni Ekranı

FETÖ/PDY Operasyonunda yakalanan 12 şüpheliden 4’ü tutuklandı

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün deşifre edilmesine yönelik çalışma başlatıldı. 

Yürütülen soruşturma kapsamında, adliye içerisindeki mahrem yapılanmasının Osmaniye‘deki sorumlularından olduğu değerlendirilen ‘Ahmet’ kod adlı Ö.Y. tarafından kullanıldığı tespit edilen incelemede Adalet Bakanlığı bünyesinde aralarında icra müdürü, icra müdür yardımcısı, yazı işleri müdürü, zabıt katibi, infaz koruma memuru olarak aktif görev yaptıkları tespit edilen çok sayıda şüpheli ile arama, aranma veya SMS şeklinde ardışık olarak irtibat kurulduğu tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanması için düğmeye basan ekipler, 22 Şubat’ta şafak vakti, Osmaniye merkezli Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Konya, Antalya ve Kayseri’de belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında A.D., H.K,, H.K., E.T., F.Ç., Ö.Ö., Z.K., H.E., L.O.K., E.M., B.C. ve H.K. isimli şahıslar gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan A.D., H.K,, H.K., E.T., F.Ç., Ö.Ö., Z.K., H.E. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken L.O.K., E.M., B.C. ve H.K. isimli şahıslarda tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Comments are closed.