Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Futbol Ailesi depremzede çocuklar için sahaya çıktı

Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın “85 Milyon Tek Yürek” sloganıyla organize ettiği, depremden etkilenen çocuklarımızı Türk futbol ailesiyle bir araya getiren gösteri maçı, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve TFF yönetim kurulu üyelerinin de izlediği organizasyonda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum‘un yanı sıra Bafetimbi Gomis, Juan Mata, Gedson Fernandes, Amir Hadziahmetovic, Eren Elmalı, Volkan Babacan, Serkan Asan, Berkay Vardar, Emin Bayram, Kağan Moradaoğlu, Salih Dursun ve Davide Biraschi gibi birçok ünlü isim, Yükselen Anadolu formalarıyla Kırmızı Takım ve Beyaz Takım olmak üzere ikiye ayrılarak depremzede çocuklarla futbol oynadı. Rıdvan Dilmen de organizasyona katılım gösteren isimler arasında yer aldı.

Volkan Demirel ve Arda Turan‘ın saha kenarında teknik direktörlük yaptığı gösteri maçını TFF Hakem Eğitmeni ve FIFA kokartlı eski hakem Cüneyt Çakır yönetti. 3-3 beraberlikle tamamlanan müsabakanın ardından tüm oyuncular el ele tribünleri selamlarken maçın kazananı dostluk ve kardeşlik oldu.

banner25

Karşılaşma sonrası düzenlenen törende Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremzede çocuklara bisiklet ve madalya verdi.


 

Comments are closed.