Osmaniye'nin Yeni Ekranı

Gaziler onuruna yemek programı düzenlendi


Osmaniye Valiliği tarafından Gazilerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.

Gaziler Günü nedeniyle Polisevinde düzenlenen yemek öncesinde Vali Ömer Faruk Coşkun ve eşi, şehitlerin aileleri ile gaziler ve ailelerinin yer aldığı masaları tek tek dolaşarak bir süre sohbet ettiler.

Programda konuşan Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, “Bugün şehitlik niyetiyle giriştiği mücadeleden gazilik onuruyla çıkan kahramanların şan ve şeref günüdür. Atalarımız tarihimiz boyunca “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” düsturuyla büyük mücadeleler vererek bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına korumuş, bizlere kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmiştir. Bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, gazilerimize sahip çıkmak adına her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Ve şunu da çok iyi biliyoruz ki şehitlik ve gazilik unvanları hiçbir maddi değerle hiçbir dünyevi paye ile ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Göğüslerini vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehit ve gazilerimiz milletimizin nezdinde en muteber mertebeye erişmişlerdir. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkarken bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve aziz milletimizle dayanışma içinde bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır. Bu vesile ile vefat eden gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı Gazi unvanın verilişinin yıldönümünü ve 19 Eylül Gaziler Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum“ diye konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada “Tarih boyunca, Türk milletinin aziz evlatları, şehitlik ve gazilik makamlarına nail olabilmek için gözünü kırpmadan hayatını ortaya koymaktan çekinmemiş, yazdığı kahramanlık destanlarıyla bunu defalarca ispat etmiştir. Şehitlik nasip olduğunda nurlanmayı, gazilik nasip olduğunda onurlanmayı kendisine bahşedilen en büyük mertebe bilmiştir. Bu nedenden dolayı analarımız evlatlarını “git oğul git, ya gazi ol ya şehit” diyerek cepheye yollamıştır. “Ya şehit ya gazi olayım” diyerek yola çıkan ve gazi olan Değerli Gazilerimiz, Aziz vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda şehitliği göze alan sizler ülkenin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abidelerisiniz. Bizler, aziz şehitlerimiz ve siz gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde sizlerden aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyor, devletimizin imkânları dâhilinde şehit ailelerimiz ve siz gazilerimiz için her zaman en iyisini yapmak için gayret gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Gaziler ve Şehitler diyarı olarak adlandırdığımız ve bununla gurur duyduğumuz memleketimizde, Osmaniye Valiliği olarak programa katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Gaziler gününüzü kutluyorum. Bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Sizleri bir kez daha en içten muhabbetle selamlıyor saygılar sunuyorum.” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Müftü Bestami Aksu Kuran Kursu Yöneticisi Hasan Akın tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Program İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu şehitlerimiz ve ahirete intikal etmiş gazilerimiz için yaptığı dua ile son buldu.

The post Gaziler onuruna yemek programı düzenlendi appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.