Osmaniye'nin Yeni Ekranı

İdlib şehitleri Akkaya ve Tank için mevlit okutuldu


İdlib’deki hain saldırı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akkaya ve Piyade Uzman Onbaşı Batuhan Tank için mevlit okutuldu.

Şehidimiz Halil İbrahim Akkaya’nın Bahçe ilçesindeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırında, öğle namazına müteakiben okunan mevlide Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Şehidimiz için dua okudu. Mevlit sonrasında Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları Şehidimizin ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

Şehidimiz Batuhan Tank’ın Kadirli ilçesindeki baba evinin önünde kurulan taziye çadırında, ikindi namazına müteakiben okunan mevlide Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Kadirli İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu Şehidimiz için dua okudu. Mevlit sonrasında Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları Şehidimizin ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

The post İdlib şehitleri Akkaya ve Tank için mevlit okutuldu appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.