Osmaniye'nin Yeni Ekranı

İl Jandarma Komutanı Zafer Tombul’a CGC’den ziyaret


Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Jandarma Komutanlığı’na atanan Kıdemli Albay Zafer Tombul’u ziyaret etti.

CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ali Cihangir, ziyarette yaptığı açıklamada, Tombul’a başarı diledi.

Cemiyet, Federasyon ve Konfederasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Cihangir, mesleki sorunlar ve beklentilerin çözümü için çalışma yapıldığını kaydetti.

Mesleğin daha iyi icra edilmesi için yeni kazanımları önemsediklerini dile getiren Cihangir, “Bizim için her üyemiz değerlidir. Doğru, dürüst, objektif, tarafsız yayıncılık anlayışını benimseyen gazeteciliği güçlendirmek adına yoğun çaba harcıyoruz. Bu anlamda konfederasyonumuz büyük adımlar attı. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, ülkemiz genelinde 8 bölgesel ve genel gazeteciler federasyonunu bir araya getiren, üye ve temsil yetkisi veren federasyonlarla birlikte 86 gazeteciler cemiyeti ile basın derneklerinin güç birliği yaptığı, yaklaşık 20 bin medya çalışanının en üst çatı meslek kuruluşudur” şeklinde konuştu.

İl Jandarma Komutanı Zafer Tombul, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Osmaniye halkının askeri sevdiğini ifade eden Tombul, “Göreve başlayalı henüz 20 gün kadar oldu. Kenti ve bölgeyi tanımaya çalışıyorum. Bu anlamda jandarma karakollarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında arkadaşlarla istişarelerde bulunuyoruz. Tabi bu ziyaretler esnasında halkımızla da sohbet etme imanı buluyorum. Bölge halkının askerini çok seviyor. Her konuda bağrına basıyor. Bu da beni çok memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

CGC Başkanı Ali Cihangir, ziyaret sonunda İl Jandarma Komutanı Tombul’a CGC kupa bardağı, yerfıstığı drajesi verdi.

The post İl Jandarma Komutanı Zafer Tombul’a CGC’den ziyaret appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.