Osmaniye'nin Yeni Ekranı

İl Özel İdaresi “Trafik Eğitim Parkı” yapacak


Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından, eğitim çağındaki çocukların trafik bilincini artırmak amacı ile trafik eğitim parkı yapılacak.

Mülkiyeti hazineye ait olan ve İl Özel idaresi tarafından tahsis edilen 6 bin 60 metrekare alana sahip, 209 ada 6 parsel üzerine kurulacak olan, Trafik eğitim parkı çalışmalarına başlanıldığı bildirildi.

Karayolları Trafik Kanunu kapsamında yerel yönetimlere “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” yapılması görevi verilmesi ve İçişleri Bakanlığı tarafından Osmaniye’de de trafik parkı yapılması talimatı üzerine, Trafik eğitim parkının yapılacağı belirtildi.

Bu kapsamda, eğitim çağındaki çocukların trafik bilincini artırmak, trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde farkındalık sahibi yeni nesiller yetiştirmek amacıyla yapılacak Trafik Eğitim Parkı, Karayolları ve yürürlükteki tüm teknik standartlar göz önünde bulundurularak planlanarak; mevsim şartları doğrultusunda hızlı bir şekilde bitirilmesi için gerekli her türlü çalışma yürütülmekte olduğu kaydedildi.

The post İl Özel İdaresi “Trafik Eğitim Parkı” yapacak appeared first on Radyo 80.

Leave A Reply

Your email address will not be published.